Страхотен футболен празник зарадва Стара Загора. Почти пълен стадион видя зрелище между отбор воден от Христо Стоичков и Дрийм тийм на Барселона. Българските футболисти победиха с 3:2 след хеттрик на Димитър Бербатов. Камата игра и за двата тима в двете полувремена, като се разписа с екипа на Барселона от дузпа.

Титулярният състав на българския отбор напомни за не толкова далечното минало, в което тези футболисти бяха световни звезди. На вратата застана Ивко Ганчев, а в защита излязоха Кременлиев, Хубчев, Гошо Гинчев и Радостин Кишишев. В средата на терена бе великолепната четворка – вътрешни халфове Балъков и Лечков, а по крилата Емил Костадинов и Христо Стоичков. Атаката започнаха Димитър Бербатов и Наско Сираков.

Първото полувреме завърши 2:0 за отбора на приятелите на Стоичков след два гола на Бербатов. Той се разписа в 26-ата и 40-ата минути по идентичен начин с глава след перфектни центрирания на Мартин Петров отляво. В 42-ата минута Гошо Гинчев направи дузпа, а зад топката застана Христо Стоичков, който вече бе облякъл фланелката на Барса и носеше капитанската лента. Камата стреля, но Стоян Колев отрази удара му, при добавката обаче нямаше шанс – 1:2.

В 63-ата минута главният съдия Атанас Узунов не се посвени да изгони вратаря на Барселона Гусман, който фаулира извън наказателното поле откъсналия се Васил Драголов. В 66-ата минута Барса изравни за 2:2 след гол на Дани Гарсия.

През второто полувреме Бербатов, Мартин Петров, Стилиян Петров и Йордан Лечков се появиха за втори път на терена. Това даде резултат и Бербатов отбеляза за крайното 3:2 след отлично извеждащо подаване на Лечков.
СВЕТЛИН ТОНЕВ/СТАРА ЗАГОРА

Двубоят на живо с БЛИЦ
1 - начало на мача
19 Наско Сираков отстъпи мястото си на терена на Стилиян Петров.
23  Христо Стоичков напуска за сметка на Мартин Петров
23  Емил Кременлиев излиза на негово място Александър Томаш
26  ГОООЛ! Димитър Бербатов открива резултата в полза на Отбора на Стоичков! Бившият нападател на Манчестър Юнайтед отбеляза след асистенция на Мартин Петров
28 - ПРОПУСК
на Мартин Петров.
32  излизат Лечков и Балъков, влизат Боримиров и Ивайло Йорданов
34 - излиза Емил Костадинов, влиза Бончо Генчев
40  ГООЛ! Голмайстор Димитър Бербатов. Отново Мартин Петров е в основата на гола - качи топката на главата на Бербатов, който без проблеми реализира
--------------------------------------------------------------
41 -
начало на второто полувреме
42 - ДУЗПА за Барселона, за нарушение на Гошо Гинчев
42  Христо Стоичков е зад топката, но Стоян Колев отрази удара му. Камата отбеляза при добавката
48 - ШАНС за Бербатов, остана сам срещу вратаря, но предпочете на подаде към Мартин Петров. Не успя с паса
63  ЧЕРВЕН КАРТОН за Барселона, Атанас Узунов изгони вратаря Гусман, който фаулира извън наказателното поле Васил Драголов
64 - Добър шут на Васил Драголов от пряк свободен удар, но влезлият като смяна Ангой улови
66  ГООЛ за Барселона, голмайстор Дани Гарсия
76  ГООЛ за отбора на Стоичков, голмайстор Димитър Бербатов. Добро подаване на Йордан Лечков
80 - край на мача

Отбор на Стоичков - Легенди на Барселона 3:2
1:0 Димитър Бербатов (26), 2:0 Димитър Бербатов (40), 2:1 Христо Стоичков (42), 2:2 Дани Гарсия (66), 3:2 Димитър Бербатов (76)

Резултат с изображение за stoitchkov barcelonaОтборът на Христо Стоичков: Ивко Ганчев ( Стоян Колев), Емил Кременлиев (23  Александър Томаш), Петър Хубчев, Гошо Гинчев ( Стилиян Петров), Радостин Кишишев, Йордан Лечков (32  Даниел Боримиров  Костадин Видолов), Красимир Балъков (32  Ивайло Йорданов  Бончо Генчев), Христо Стоичков (23  Мартин Петров  Васил Драголов  Йордан Лечков), Емил Костадинов (34  Дончо Донев  Петър Михтарски), Димитър Бербатов ( Мюмюн Кашмер), Наско Сираков (19  Стилиян Петров  Илиан Илиев)
Като резерви влязоха още:
Треньори: Димитър Пенев, Христо Бонев, Петко Петков

Резултат с изображение за fc barcelona logoЛегендите на Барселона: Хесус Ангой, Санчес Хара, Мигел Анхел Надал, Фредерик Дею, Хуан Карлос, Сержи Бархуан, Джика Попеску, Яри Литманен, Сантяго Ескеро, Хуан Антони Гойкоечея, Хулио Салинас
Треньор: Алберт Ферер

Петнайсетина минути преди началото на футболната среща домакините загряха публиката с изпълнение на народни песни и танци. Три изпълнителки в бяла, зелена и червена рокли изпълниха двата химна - на футболния клуб Барселона и на България.

СНИМКИ: ГЕОРГИ КОЛЕВ