Селекционерът на националния отбор Станимир Стоилов призна, че момчетата му са играли за победа, но и за рекорда на Димитър Бербатов, който подобри голово постижение на Христо Бонев. Мъри даде средна оценка на победата над Малта с 4:1.

“Разделям мача на части. Първите 20 минути играхме добре, трябваше да реализираме 3-4 ситуации. След това имаше спад в защитата, вратаря се справи в няколко ситуации.
Второто полувреме бяхме по-организирани в линия на защита, като изключим грешката при гола. Накрая успяхме накрая да разбием бетона”, каза треньорът.

Относно Димитър Бербатов той сподели: “Радвам се, че голям рекорд на голям футболист е счупен от друг голям футболист. Имахме желание освен да играем добре и спечелим той да вкара голове. Давам средна оценка на мача, по-доволен бях от този с Шахтьор.”

Той не знае нищо за намеренията на Димитър Иванков да се отказва от националния тим./БЛИЦ