Славия започна с категорична победа сезона в Елитната юношеска група до 19 години. "Белите", водени от старши треньора Ивайло Семерджиев, спечелиха с 5:0 у дома срещу Ботев (Враца). Всичките попадения бяха реализиран след почивката.

През първата част талантите на Славия създадоха няколко изгодни положения пред вратата на гостите, но не успяха да се възползват от тях. Тр минути след началото на второто полувреме Пламен Петров се разписа отблизо с добавка след шут на Филип Ангелов.

Димитър Стоянов удвои аванса за Славия в 73-ата минута, а пет минути след това Филип Кръстев покачи на 3:0. Христо Тодоров вкара четвъртото попадение в 82-ата минута, а крайното 5:0 беше оформено от Кръстев три минути преди изтичане на редовното време.

Във втория кръг от новия шампионат "белите" ще играят срещу Черноморец в Бургас. Срещата е на 19 август от 18:00 часа.