Преследващият завръщане в Първа лига Монтана победи с 2:0 Лудогорец II в последната среща от програмата на петия кръг във втория ни футболен ешелон.

Избраниците на Ферарио Спасов откриха резултата в 27-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Лъчезар Ковачев срещу Тони Тасев. Тасев отбеляза от бялата точка за радост на публиката на домакините - 1:0. В 37-ата минута Атанас Илиев вкара второто попадение за Монтана - 2:0.

В началото на втората част момчетата на Ради Здравков можеха да намалят резултата, но от метър Андриан Димитров, вместо да нанесе решаващ удар с глава, опита да спре топката, а това даде възможност на защитник на домакините да изчисти. Добра ситуация за гол пропусна и Денислав Александров.

"Опитахме да покажем добър футбол, да се надиграваме със съперника. На моменти това ни се получаваше, но за пореден път загубихме заради грешки в отбрана. Трябва да поработим сериозно точно върху действията си в защита, ако искаме да постигнем добри резултати", коментира след края на двубоя помощник-треньорът Галин Иванов.

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ II 2:0
1:0 Тони Тасев (27-дузпа), 2:0 Атанас Илиев (37)

Монтана: Ивайло Василев, Иван Михов, Галин Ташев, Стефан Цонков, Даниел Георгиев, Николай Цветков, Сергей Георгиев, Йордан Йорданов, Айкут Рамадан, Атанас Илиев, Тони Тасев

Лудогорец II: Даниел Наумов, Преслав Петров, Сердар Юсуфов, Илкер Будинов, Денислав Александров, Олег Димитров, Ерол Дост, Доминик Янков, Лъчезар Ковачев, Иван Йорданов, Мартин Милков

ВТОРА ЛИГА - 5 КРЪГ

25 август 2018 г. (събота), 18:00 часа
Струмска слава (Радомир) - ЦСКА 1948 3:4
0:1 Андон Гущеров (6), 1:1 Христо Кирев (9), 2:1 Борислав Николов (19), 2:2 Диян Димов (28), 2:3 Петко Петков (59), 3:3 Петър Генчев (86-автогол), 3:4 Светослав Диков (90+2-дузпа)

Несебър - Арда (Кърджали) 2:1
1:0 Трайо Грозев (16), 2:0 Атанас Ташолов (42), 2:1 Димитър Макриев (64)

25 август 2018 г. (събота), 19:00 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - Поморие 3:2
1:0 Тихомир Кънев (35), 1:1 Живко Петков (48), 2:1 Йордан Йорданов (51), 3:1 Кристиян Китов (75), 3:2 Живко Петков (83)

25 август 2018 г. (събота), 19:30 часа
Литекс - Кариана (Ерден) 1:1
0:1 Ангел Бастунов (49), 1:1 Пламен Николов (90+3)

25 август 2018 г. (събота), 20:00 часа
Черноморец (Балчик) - Добруджа 3:0
1:0 Михаил Венков (6), 2:0 Цветан Илиев (32), 3:2 Михаил Венков (73)

26 август 2018 г. (неделя), 19:00 часа
Пирин (Благоевград) - Ботев (Гълъбово) 2:1
1:0 Росен Кръстев (14), 2:0 Александър Бастунов (69), 2:1 Методи Костов (74)