Славия победи с 2:1 Пирин на стадион "Васил Левски" в последен мач от група "А" на втората осмица. Точни за тима на Златомир Загорчич бяха Милчо Ангелов и младокът Тони Иванов, за когото това бе първи гол за мъжкия тим. бе точен за "орлетата".

Славия изпусна много положения през първата част, а на почивката резултатът бе 0:0. Веднага след подновяването на играта "белите" продължиха с натиска и откриха резултата. Георги Йомов центрира добра, а Милчо Ангелов бе точен за 1:0.

До последните минути на срещатра изглеждаше, че нов гол няма да падне. В 87-ата минута обаче Тони Иванов вкара своя първи гол за представителния тим на Славия. Младокът засече отлично подаване на Момчил Цветанов и удвои. В добавеното време Пирин върна един гол чрез Флоран Боджадж, който надскочи всички при центриране от корнер и с глава прониза вратаря на Славия.

"Белите", които се изправят на 9 май срещу Левски във финал за Купата на България, обаче дадоха свидна жертва. Капитанът Емил Мартинов получи контузия и бе заменен принудително още преди почивката. Футболистът на Славия напусна терена със сълзи на очи.

"Белите" спечелиха първото място в група "А" на втората осмица, след като събраха 43 точки. Пирин пък завършва трети с 30. Славия ще се изправи срещу Локомотив (Пловдив), който е на втора позиция в другата дивизия, в първата елиминационна битка по пътя към Европа. Пирин среща Етър в първа битка за оцеляване.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТВ ПРОГРАМА

Славия - Пирин 2:1
1:0 Милчо Ангелов (52), Тони Иванов (87), 2:1 Флоран Боджадж (90+1)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
6- Георги Йомов получи дълъг пас от Шоколаров, пусна ниско центриране, с което на близката греда за малко се размина Ангелов. В другия край на вратарското поле топката попадна в Момчил Цветанов, който от 6-7 метра би право в мрежата зад десния стълб
13- Греда! Милчо Ангелов да получи на скороост отдясно в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче отскочи от десния стълб
43- Цветанов стреля от близко разстояние след центриране на Владислав Узунов, но топката излезе в аут
45- Момчил Цветанов овладя до наказателното поле и мина покрай Любомир Цолев. Крилото прати топката към намиращия се пред вратарското поле Милчо Ангелов, който обаче не улучи вратата
45- Край на първото полувреме
__________________________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Гол за Славия! Милчо Ангелов бележи след центриране на Георги Йомов
57-Момчил Цветанов отправи опасен удар, но вратарят на Пирин успя да избие в ъглов удар
64- Димитър Митев отправи опасен удар с глава, но топката премина над вратата на Славия
87- Гол за Славия! Тони Иванов бележи след пробив и асистенция на Момчил Цветанов
90+1-
Гол за Пирин! Флоран Боджадж засече с глава центриране от корнер и намалява резултата!
90+2- Край на мача!

Slavia SofiaСЛАВИЯ: 32.Ивайло Василев, 55.Андреа Христов, 13.Стефан Велков, 77.Стефан Велев, 8.Славчо Шоколаров, 27.Емил Мартинов (24-10.Янис Карабельов), 17.Момчил Цветанов, 23.Владислав Узунов, 35.Георги Йомов, 7.Наско Милев (65-71.Тони Иванов), 29.Милчо Ангелов
Резерви: 1.Георги Петков, 6.Костадин Велков, 73.Иван Минчев, 10.Янис Карабельов, 71.Тони Иванов, 14.Ивайло Димитров, 9.Цветелин Чунчуков
Треньор: Златомир Загорчич

ПИРИН: 76.Красимир Костов, 18.Юлиан Попев, 4.Димитър Митев, 44.Конър Хендерсън, 30.Тодор Траянов (71-28.Ивайло Михайлов), 24.Антон Костадинов, 25.Методий Стефанов, 11.Манол Чапов, 26.Любомир Цолев, 9.Флорент Боджадж, 99.Радослав Кирилов (58-29.Петър Христов)
Резерви: 72.Радослав Ангелски, 17.Марио Топузов, 6.Тодор Паланков, 29.Петър Христов, 28.Ивайло Михайлов​
Треньор: Милен Радуканов