Младежките ни национали победиха с 1:0 Финландия във втората си контрола в испанския курорт Марбея. Възпитаниците на Александър Димитров изнесоха много силен мач и затвърдиха добрите впечатления от двубоя със Северна Ирландия преди три дни, в който въпреки негативния резултат (0:1) отново показаха стойностен футбол.

С дисциплинирана игра младите „лъвове“ успяха да наложат превъзходство преди почивката и да стигнат до повече голови положения. Първата сериозна възможност се откри пред десния ни защитник Иван Турицов, чийто изстрел от близко разстояние бе спасен от финландския вратар Кето. В 30-ата минута обаче полузащитникът на Витоша (Бистрица) Лъчезар Котев овладя умело пред границата на наказателното поле и с премерен изстрел в левия ъгъл не остави шанс на стража за 1:0.

До края на полувремето българите имаха възможност да реализират още едно попадение, след като Калоян Кръстев бе изведен сам срещу Кето, който успя да парира първия му изстрел, а при добавката топката мина на сантиметри от гредата.

И след почивката българският тим продължи да стои стабилно. С внимателни действия в отбрана, комбинативни атаки и борба за всяка топка възпитаниците на Димитров не оставиха шансове на финландците. В 64-ата минута след центриране на Здравко Димитров сантиметри не достигнаха на Калоян Кръстев да засече топката в мрежата, а малко след това Тилев отправи силен, но неточен изстрел от отлична позиция. До края стихийният натиск на финландците не донесе резултат, а в продължението резервата Атанас Кабов можеше да направи 2:0, но опитът му да порази опразнената врата не сполучи. Така Александър Димитров записа първата си победа начело на младите „лъвове“.

Съставът на България: 1. Даниел Наумов, 2. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 14. Ангел Лясков (59 – 7. Ивайло Найденов), 19. Иван Турицов, 5. Алекс Петков (90 – 3. Васил Добрев), 8. Иван Тилев (90 – 6. Илия Юруков), 21. Лъчезар Котев, 22. Здравко Димитров (73 – 17. Атанас Кабов), 10. Георги Русев (59 – 11. Светослав Ковачев), 16. Калоян Кръстев (73 – 9. Тонислав Йорданов)
Селекционер: Александър Димитров