Младежкият национален отбор на България загуби с 0:1 от Северна Ирландия в приятелски мач, игран в испанския курорт Марбея.

Двубоят беше дебют за селекционера Александър Димитров, а единственото попадение отбеляза Шейн Лейвъри в 18-ата минута

Българите имаха пълно преимущество през целия мач и пропуснаха много положения, като Светослав Ковачев и Калоян Кръстев бяха близо до гола през първата част.

Най-силните минути за българите дойдоха веднага след подновяването на играта. В 54-ата минута Ангел Лясков хитро открадна топката по левия фланг, центрира и миг преди Кръстев да изпрати топката в мрежата, защитник на Северна Ирландия изчисти над гредата. Минута по-късно след опасно центриране от корнер съперникът бе на косъм да си отбележи автогол, а в 59-ата минута Кръстев бе изведен прекрасно сам срещу вратаря Томпсън, но изстрелът му мина на сантиметри от гредата.

Втората проверка на младежите на испанска земя е на 25 март от 15:00 часа срещу Финландия.

Съставът на България: 1. Иван Дюлгеров, 14. Ангел Лясков, 2. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 19. Иван Турицов, 7. Ивайло Найденов, 5. Алекс Петков, 21. Лъчезар Котев, 22. Здравко Димитров, 11. Светослав Ковачев, 16. Калоян Кръстев (през втората част в игра влязоха: 20. Доминик Янков, 8. Иван Тилев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Атанас Кабов, 10. Георги Русев).