Бившият нападател на ЦСКА, Литекс и Черно море Мирослав Манолов изигра страхотен мач за настоящия си отбор Левски (Чикаго), за който нижеше гол след гол и през миналия сезон. "Сините" стартираха първенството в САЩ при над 30-годишните с впечатляваща победа 4:1 над румънския Оасу, информира chicago.bg.

Всичките четири попадения бяха дело на бившия професионален футболист. Още с първата атака на българите, бившият играч на Дунав (Русе) - Росен Каптиев, изведе с дълъг пас през центъра Миро Манолов, който се пребори с двамата централни защитници, овладя топката, излъга вратаря и отбеляза за 1:0. Този резултат се запази до почивката.

С подновяването на играта, румънците излъгаха българската защита с двойно подаване и изравниха за 1:1. Пет минути по-късно капитанът Стефан Златев беше блъснат грубо в наказателното поле, реферът посочи бялата точка, а Миро Манолов вкара за 2:1, със силна средновисока топка, в десния ъгъл на вратата. В 71-ата минута при контраатака Манолов беше изведен зад защитата и след бърз спринт стигна до вратата, където излъга румънския страж и покачи на 3:1.
Малко преди края на мача Анатоли Вътев стреля опасно, вратарят изби и отлично пласираният Миро Манолов добави за крайното 4:1.

„Беше удоволствие да наблюдавам играта на Левски. През целия мач владеехме ситуацията на терена. Победихме един от най-добрите отбори в групата. Поздравявам играчите за хубавата победа и себераздаването. Благодаря на спонсора г-н Михаил Михайлов за това, че е до отбора и го подкрепя безрезервно, както и на финансовия директор Евгени Руссу за усилията, които влага“, коментира организаторът на Левски (Чикаго) Николай Василев.