Миньор (Перник) и Септември (Симитли) не се победиха и завършиха 1:1 в мач от 15-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двубоят бе дебютен за Венелин Трайков начело на "жълто-черните", след като пое временно отбора.

Срещата започна перфектно за перничани, които поведоха още в 8-та минута. Капитанът Илиан Илиев с перфектен пас изведе съименика си Илиян Христов зад защитата за 1:0. Попадението внесе настроение в играта на „жълто-черните“ и до почивката те създадоха още две отлични възможности за гол. В 14-ата минута Илиян Узунов спаси шут на Христов, а малко преди почивката извади с крак удар на Рангел Абушев.

През втората част гостите от Симитли изнесоха играта по-напред, а Миньор заложи на контраатаки. В 63-ата минута бранител изпревари Абушев след центриране на Киров и след странна парабола топката премина над вратата. Малко по-късно отново Абушев шутира, но Узунов успя да улови.

Септември стигна до изравняване в 77-ата минута, когато резервата Креболиев засече с глава центриране на Божинов от корнер и прати топката в обратния ъгъл. В добавеното време Илиян Узунов извади отбора си, след като спаси шут на Абушев от 20-ина метра.

След равенството Миньор изостава сериозно от върха. Лидерът ЦСКА 1948 има 41, а перничани са пети с 24. Септември (Симитли) е четвърти с 29 точки.