Третодивизионният Миньор (Перник) отвя с 5:0 Легия (Рударци) в областния финал от турнира за Купата на България. Срещата се игра пред 400 души на стадион „Миньор“, а старши треньорът на домакините заложи на младите футболисти в тима.

Преди двубоя останалите състезатели на перничани проведоха тренировка. Първото попадение падна в 25-та минута, когато Роберт Владимиров се възползва от чудесна асистенция на Слишков.

През втората част Георги Недялков, Живко Станимиров на два пъти и Кристиян Слишков оформиха крайния резултат.

В следващата фаза Миньор чака съперника си измежду победителите в Кюстендил и Благоевград.

Съставът на Миньор: Георгиев, Парашкевов, Арсов, Станимиров, Папукчиев, Слишков, Владимиров, Добрев, Ризов, Валентинов, Недялков, а през втората част на терена се появиха вратарят Първанов и Ковачев.