Берое и ЦСКА завършиха при резултат 1:1 в дербито на кръга в Първа лига. Срещата се игра пред пълни трибуни в Стара Загора, а равенството определено не устройва нито един от двата тима. "Червените" изостанаха с две точки от временния лидер Левски, а старозагорци се отдалечиха от първите две места.

Големият грешник за ЦСКА бе Мауридес. Бразилският голаджия влезе на почивката на мястото на Кирил Десподов, но пропиля дузпа с изключително слабо изпълнение, а в заключителните минути от чиста ситуация стреля високо над вратата. Голът за столичани бе дело на Тиаго. За тима на Александър Томаш пък точен бе неостаряващият Мартин Камбуров, който се разписва за 211-и път в елита на България.

Двата тима започнаха предпазливо, а първата ситуация бе пред вратата на ЦСКА. Вандерсон бе изведен между отбраната сам срещу Черниаускас, но ударът му бе избит от стража на "червените".

Последва затишие, което обаче спря в 27-ата минута. Кирил Десподов получи топката на центъра на терена и веднага изведе Тиаго с хубав пас сам срещу Перниш. Португалецът напредна и преодоля с лекота стража на домакините, за да открие резултата.

Радостта на "червените" обаче бе кратка. След само 8 минути неостаряващият Мартин Камбуров изравни. Нападателят на Берое засече с глава центриране на Иван Минчев от фаул и направи безпомощен Черниаускас - 1:1.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

При този резултата двата тима се прибраха на почивката, а Нестор Ел Маестро явно недоволен от развоя и представянето направи цели две промени на почивката. Кирил Десподов бе заменен от Мауридес, а Лясков влезе на мястото на Секулич.

В 53-ата минута Иван Бандаловски повали отзад Жоржиньо, който бе нахлул в наказателното поле и реферът Никола Попов отсъди дузпа. Бранителят на домакините получи жълт картон, а претенциите на играчи и резервна скамейка бяха за директен червен. Зад топката застана Мауридес, но ударът му бе изключително слаб и право в ръцете на Перниш, който дори не се наложи да мърда.

След дузпата ситуацията на терена се успокои. Играта се накъса много от смени и непрестанни нарушения.

10 минути преди края на срещата Цветков получи хубав пас от Камбуров в наказателното поле и веднага стреля, но Черниаускас се намеси и спаси вратата си от гол.

В 87-ата минута Мауридес получи топката напълно сам на точката на дузпата, но стреля много неточно и не бе дори близо до уцелване на вратата. Гол до края на срещата не падна и двата тима прибавиха по една точка към актива си.

ЦСКА е с 29 точки на третото място, колкото има и Лудогорец, но шампионите са с мач по-малко. Берое е на четвърта позиция с 24.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

Берое - ЦСКА 1:1
0:1 Тиаго (27), 1:1 Мартин Камбуров (35)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
8- Вандерсон бе изведен между отбраната сам срещу Черниаускас, но ударът му бе избит от стража на ЦСКА
27- ГОЛ ЗАЦСКА! Кирил Десподов успя да изведе Тиаго от центъра, а плеймейкърът на "червените" напредна сам срещу Перниш и успя да го преодолее!
33- Иван Минчев стреля технично, но право в ръцете на Черниаускас
35- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Иван Минчев центрира от пряк свободен удар, а Мартин Камбуров с глава направи безпомощен стража на ЦСКА - 1:1!
45- Тиаго с далечен удар пробва мерника на Перниш, който улови кълбото
45+1- Край на първото полувреме
_____________________________________
Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро направи две смени на почивката - Мауридес замени Десподов, а Лясков влезе на мястото на Секулич
46- Начало на второто полувреме
53- Дузпа за ЦСКА! Иван Бандаловски повали Жоржиньо и съдията Никола Попов отсъди дузпа, а освен това даде жълт картон на бранителя на Берое!
54- Пропуск! Изключително слабо изпълнение на Мауридес, който стреля в центъра и право в ръцете на Перниш!
68- Бригидо стреля, но над вратата на ЦСКА
80- Черниаускас спаси ЦСКА! Камбуров върна към Цветков, който стреля, но стражът на гостите изби в корнер
83- Тиаго стреля от дистанция фронтално срещу вратата на Берое, но топката минава над вратата
87- Мауридес получава топката на точката на дузпата, но стреля изключително слабо и високо
90- Три минути продължение
90+3 - Край на мача!

Берое: 12.Душан Перниш, 6.Александър Цветков, 25.Георги Ангелов, 26.Камен Хаджиев, 11.Иван Бандаловски, 19.Александър Василев, 28.Рубен Бригидо, 7.Мартин Райнов(68-3.Милен Желев), 73.Иван Минчев (63-21.Владимир Гаджев​), 77.Вандерсон Виана (76-5.Мешка), 9.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 3.Милен Желев, 5.Мешка, 10.Борислав Цонев, 18.Алфредо Мартинс, 20.Матеус Леони, 21.Владимир Гаджев​
Треньор: Александър Томаш

CSKA SofiaЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Николай Бодуров, 25.Стивън Перейра, 27.Борис Секулич (46-14.Ангел Лясков), 6.Рубен Пинто, 7.Жоржиньо, 16.Жанио Бикел, 19.Кирил Десподов (46-9.Мауридес), 20.Тиаго , 22.Али Соу (74-8.Едвин Джеси)
Резерви: 1.Данте Стипица, 8.Едвин Джеси, 9.Мауридес, 10.Евандро Силва, 11.Станислав Манолев, 14.Ангел Лясков, 15.Кристиян Малинов​
Треньор: Нестор Ел Маестро

Стара Загора, ст. "Берое"
Съдия:
Никола Попов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия