Юношеският национален отбор на България до 16 г. записа убедителна победа над връстниците си от Молдова. Пред близо 400 зрители на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен възпитаниците на селекционера Марчо Дафчев надиграха своя съперник с 4:1. С хеттрик за победата се отличи Мартин Смоленски от ЦСКА, а отборът изигра и първата си среща с новия треньор, който смени Любомир Божанков в началото на месеца.

Двубоят започна по отличен начин за младите "лъвчета", които откриха резултата още в 5-ата минута. Автор на гола стана Мартин Смоленски, който се разписа от дузпа. В 28-ата минута гостите можеха да изравнят, но ударът на Кристиян Дани срещна гредата. До края на първото полувреме България U16 диктуваше събитията на терена и след малко повече от половин час удвои аванса си. Мартин Хайдаров засече с глава центриране на Димитър Иванов и реализира за 2:0.

Веднага след почивката Молдова успя да върне едно попадение. Отборът на Марчо Дафчев обаче не закъсня с отговора - топката стигна до Мартин Смоленски, който без колебания вкара втория си гол в двубоя. В средата на второто полувреме юношата на ЦСКАоформи своя хеттрик и донесе изразителния успех на българския тим. Следващата проверка на България U16 е в неделя, 24 март, от 11:00 ч. отново срещу Молдова U16.

Стартов състав на България: 1. Радостин Георгиев, 2. Александър Бучков, 3. Калоян Костов, 4. Лазар Боянов, 5. Анастас Пемперски, 6. Димо Кръстев, 7. Стефан Статев, 8. Мартин Хайдаров, 9. Мартин Смоленски, 11. Димитър Иванов, 17. Антон Бакалов.
Селекционер: Марчо Дафчев.