Лудогорец и Шахтьор (Донецк) изиграха интригуващ приятелски мач в турския курорт Белек, в който не беше определен победител - 2:2. Марселиньо откри резултата малко преди почивката, а в 57-ата Зубков изравни за шампиона на Украйна. В 63-ата минута Ферейра вкара втори гол за Шахтьор, а в 70-ата Жоао Пауло направи 2:2.

Избраниците на Димитър Димитров - Херо надиграваха украинците в по-голямата част от двубоя, като на три пъти удряха и гредите.

За Лудогорец това беше втора контрола от лагера в Турция. В първата българите се наложиха с 2:0 срещу румънския Ботошани.

И в срещата днес Херо гласува доверие на юношата Светослав Ковачев, пускайки го на терена от първата минута.

"Орлите" започнаха по-активно. Още във втората минута топката попадна в Ковачев, който от добра позиция стреля покрай вратата на Шахтьор. Минута по-късно топовен изстрел на Натанаел срещна напречната греда. Секунди след това Клаудио Кешерю пробва късмета си, но стражът на украинците Шевченко парира коварния му удар.

"Орлите" продължиха да атакуват, а трудът им беше възнаграден в 42-ата минута. Тогава Сисиньо преодоля играч на Шахтьор и стигна до аутлинията, след което подаде към Марселиньо, който на празна врата откри - 1:0.

Димитър Димитров заложи на нов състав през втората част. В 48-ата минута Джоди Лукоки напредна на скорост и подаде на Върджил Мисиджан, играч на Шахтьор успя да изчисти, като прати топката в десния стълб. Имаше и добавка на Яцек Горалски, но встрани от целта.

В 57-ата минута украинците изравниха. 21-годишният Зюбков наказа Ренан с удар в близост до точката за изпълнение на дузпа - 1:1.

След час игра отново късметът се усмихна на Шахтьор, след като гредата пак ги спаси. Мисиджан комбинира с Жоао Пауло, но преди нападателя да стигне до топката, съперников защитник изби в левия стълб.

Три минути след това украинците стигнаха до пълен обрат. Комбинация между Зюбков и Факундо Ферейра беше завършена от аржентина, който бе точен за 1:2.

В 70-ата Жоао Пауло изравни със силен и точен изстрел за 2:2. по-трайно в половината на противника си, в резултат на което Жоао Пауло шутира мощно за 2:2, а до края не се случи нищо интересно.

Следващата контрола на Лудогорец е срещу Университатя (Крайова) - на 25 януари от 17:00 часа.

ЛУДОГОРЕЦ - ШАХТЬОР (Донецк) 2:2
1:0 Марселиньо (42), 1:1 Зубков (57), 1:2 Ферейра (63), 2:2 Жоао Пауло (70)

ЛУДОГОРЕЦ (първо полувреме): Броун, Сисиньо, Пластун, Форстър, Натанаел, Анисе, Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Ковачев, Кешерю

ЛУДОГОРЕЦ (второ полувреме): Ренан, Лукаш Саша, Моци, Терзиев, Василев, Кампаняро, Горалски, Мисиджан, Лукоки, Янков, Жоао Пауло

ШАХТЬОР (Донецк): 26. Шевченко, 34. Петряк, 5. Хочолава, 44. Ракицкий, 2. Бутко, 21. Патрик, 6. Степаненко, 11. Марлос, 7. Тайсън, 9. Дентиньо, 99. Бланко (Фред, Зубков)