Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Шампионът Лудогорец стартира защитата на титлата си с минимална домакинска победа срещу Етър с 1:0 в среща от първия кръг при дебюта на навия си наставник Пауло Аутуори в елита на България. Ранен гол на Вандерсон (3) донесе трите точки на „орлите“, които доминираха през целия мач и направиха още един куп пропуски пред вратата на „болярите“.

Напълно очаквано „орлите“ доминираха и записаха мечтан старт, след като още в 3-ата минута Иван Скерлев от гостите сгрши и Клаудио Кешеру подаде към Вандерсон, който с диагонален удар вкара първия гол за шампионите този сезон - 1:0. Следващото по-сериозно положение пред една от двете врати бе в 16-ата минута, когато Мисиджан навлезе отляво в наказателното поле и шутира от малък ъгъл, но Христо Иванов спаси. Последваха пропуски на Марселоньо, Натанаел и Кешеру, и Лукас Саша не успя да се разпише в добавеното време на първата част след удар в аут.

След почивката в 51-ата минута Козмин Моци направи голям пропуск. Румънецът получи топката на изгодна позиция и сам срещу Христо Иванов не успя да се разпише, след като се засуети и Иван Скерлев му попречи в последния момент. Събитията продължиха предимно пред вратата на гостите, които рядко атакуваха. Атаките на Лудогорец се редяха една след друга, а пропуски последователно направиха Козмин Моци, Лукас Саша и Вандерсон. В 75-ата минута Венцислав Василев изчисти малко пред голлинията след удар на Вандерсон.

В края на срещата гостите получиха два преки свободни удара пред вратата на шампионите. При първия от тях в 88-ата минута Иван Стоянов шутира в стената, а на повторенията се видя, че Швиерчок игра с ръка, но протестите на гостите за дузпа не бяха уважени. Минута след това Велко Батрович пък прати топката в ръцете на Ренан Сантос при втория фаул. Натискът на "болярите" продължи и в добавеното време, в което домакините бранеха крехкия си аванс и в крайна сметка спечелиха трите точки.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

Лудогорец - Етър 1:0
1:0 Вандерсон (3)

Лудогорец: 33. Ренан Сантос, 6. Натанаел, 4. Сисиньо, 30. Козмин Моци, 90. Рафаел Форстър, 8. Лукас Саша, 18. Светослав Дяков (к) , 84. Марселиньо (6370.Якуб Швиерчок), 88. Вандерсон   (7837.Жоао Пауло), 93. Мисиджан (7392.Джоди Лукоки ), 28. Клаудиу Кешеру
Резерви: 1. Хорхе Броун, 5. Георги Терзиев, 25. Цветомир Панов, 7. Димо Бакалов, 37. Жоао Пауло, 70. Якуб Швиерчок, 92.Джоди Лукоки
Треньор: Пауло Аутуори (Бразилия)

Етър: 1. Христо Иванов, 25. Крум Стоянов , 21. Венцислав Василев, 14. Иван Скерлев, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов, 20. Яни Пехливанов, 8. Румен Руменов, 92. Ерик Почански (71 10.Велко Батрович), 9. Иван Петков (64 99.Жилсон Варела), 73. Иван Иванов (к) .
Резерви: 12. Цветомир Цанков, 10. Велко Батрович, 11. Даниел Младенов, 99. Жилсон Варела, 7. Иван Вълчанов, 22. Никола Колев, 17. Чавдар Ивйлов
Треньор: Красимир Балъков

Разград, "Лудогорец Арена"
Съдия: Никола Попов

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача.
3 -   ГОООЛ за Лудогорец! След кошмарна грешка в защита на Иван Скерлев от гостите Клаудио Кешеру подаде към Вандерсон, който с диагонален удар вкара първия гол за шампионите този сезон - 1:0.
6 - Лукас Саша падна на границата на наказателното поле и получи фаул.
7 - Клаудиу Кешеру шутира от прекия свободен удар право в стената.
9 - Иван Иванов центрира в наказателното поле на домакините, но право в ръцете на Ренан Сантос.
10 - Изстрел на Мисиджан отдалеч и топката среща тялото на играч на гостите.
13 - Яни Пехливанов шутира от далечна дистанция над вратата при първия удар на "болярите".
16 -   Мисиджан навлезе отляво в наказателното поле и шутира от малък ъгъл, но Христо Иванов спаси.
23 - Мисиджан намери непокрития в наказателното поле Марселиньо, който се завъртя и с левия крак шутира над вратата.
35 - Кешеру намери Лукас Саша в наказателното поле, но центрирането на последния бе пресечено.
36 -  Натанаел се опита да изненада с удар Христо Иванов, който обаче хвана топката.
37 - Кешеру отправи удар отдалеч над вратата.
39 - Вандерсон центрира от фаул и Кешеру отправи удар с глава, топката рикошира в Сърмов и излезе в корнер.
40 - Венцислав Василев блокира изведения чудесно Сисиньо.
43 - Кешеру овладя топката след грешка на Венцислав Василев и шутира, но Христо Иванов спаси.
43 - Лукас Саша стреля с глава след центриране в наказателното поле, но прати топката в аут.
45+1 - Лукас Саша шутира от далечна дистанция в аут.
45+1 - Край на първата част!
..................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Венцислав Василев блокира удар на Мисиджан.
51 - Козмин Моци пропусна от изгодна позиция, след като получи топката от Натанаел и сам срещу Хисто Иванов се забави и не успя да се разпише.
57 - Марселиньо отправи слаб удар и Христо Иванов хвана топката.
61 - Удар на Козмин Моци от далечна дистанция в ръцете на вратаря.
61 - Венци Василев изчисти с глава след удар на Лукас Саша.
61 - Вандерсон пропуска от близка дистанция и малък ъгъл.
65 - Шут на Лукас Саша отдалеч в аут.
69 - Сисиньо центрира в ръцете на Христо Иванов.
75 - Вандерсон шутира покрай вратаря на гостите след пас на Кешеру, а Венцислав Василев изчисти малко пред голлинията.
83 - Центриране от корнер за гостите и без проблеми за защитниците на Лудогорец.
85 - Далечен прехвърлящ удар на Натанаел в аут.
88 -  Шут на Иван Стоянов от фаул право в стената, а на повторенията се видя, че Швиерчок игра с ръка, но протестите на гостите за дузпа не бяха уважени.
89 - Велко Батрович изпълни пряк свободен удар право в ръцете на Ренан Сантос.
90+3 - Край на мача! Лудогорец стартира сезона с минимална победа.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация