Шампионът Лудогорец записа победа с 3:1 у дома над Черно море и дръпна на върха в класирането с 6 точки. Тимът на Димитър Димитров показа класа през първото полувреме, а след почивката просто доигра мача. Головете за победителите бяха дело на Вандерсон, Марселиньо и Мисиджан. За отбора на Илиан Илиев се разписа Дани Кики.

Първото полувреме бе много атрактивно и предложи на зрителите цели четири гола. На почивката двата тима се оттеглиха при резулатат 3:1 за шампионите.

Първото попадение падна в 8-ата минута, когато Анисе опита да стреля от точката на дузпата, но вместо това продължи към Вандерсон, който с мощен удар от няколко метра по диагонал откри резултата.

След още 6 минути преднината на разградчани бе удвоена. Мисиджан бе намерен добре по крилото, веднага пусна към Марселиньо, а бразилецът от няколко метра засече топката за 2:0.

"Моряците" на Илиан Илиев не се предадоха и Дани Кики показа своите качества в красив гол. Кононго центрира на далечната греда, където Кики овладя отлично, финтира Сисиньо и с прецизен удар направи безпомощен Броун.

Върджил Мисиджан обаче успокои шампионите с попадение в края на полувремето. Кешерю получи топката в наказателното поле, завъртя се и стреля. Топката рикошира в бранител и попадна в холандеца, който от 4-5 метра не сгреши - 3:1.

Второто полувреме не предложи почти нищо интересно за зрителите, като двата отбора направиха по 2-3 добри атаки, които не доведоха до гол.

Лудогорец събра 63 точки с 25 изиграни мача, докато втория ЦСКА е 57, но и мач по-малко. Черно море е на девета позиция с 27 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Лудогорец - Черно море 3:1
1:0 Вандерсон (8), 2:0 Марселиньо (14), 2:1 Дани Кики (33), 3:1 Върджил Мисиджан (42)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
5- Фенуш преодоля Сисиньо и стреля от разстояние, но встрани от вратата
8- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Анисе опита да стреля от точката на дузпата, но вместо това продължи към Вандерсон, който с мощен удар от няколко метра по диагонал откри резултата!
14- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Мисиджан бе намерен добре по крилото, той веднага пусна към Марселиньо, а бразилецът от няколко метра засече топката за 2:0!
33- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Кононго центрира на далечната греда, където Дани Кики овладя отлично, финтира Сисиньо и с прецизен удар направи безпомощен Броун!
42- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кешерю получи топката в наказателното поле, завъртя се и стреля. Топката рикошира в бранител и попадна в Мисиджан, който от 4-5 метра не сгреши - 3:1!

45- Край на първото полувреме
___________________________________
46- Начало на второто полувреме
65- Марселиньо изведе Вандерсон очи в очи със стража Макенджиев, но бразилецът стреля над вратата
74- Дани Кики пробва изстрел от дистанция, но топката мина над вратата
79- Швиерчок и Горалски комбинираха отлично, но последният не успя да уцели очертанията на вратата от границата на наказателното поле
81- Фенуш проби отляво, навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но Броун изби топката
89- Мисиджан пусна пас към нахлуващия в наказателното поле Горалски, но полякът стреля покрай лявата греда на вратата, пазена от Макенджиев
90- 4 минути продължение
90+4- Край на мача!

ЛУДОГОРЕЦ1.Хорхе Броун , 4.Сисиньо, 6.Натанаел, 32.Игор Пластун, 30.Козмин Моци, 18.Светослав Дяков(64-44.Яцек Горалски), 12.Абел Анисе, 84.Марселиньо (83-10.Густаво Кампаняро), 88.Вандерсон, 93.Върджил Мисиджан, 28.Клаудиу Кешерю (66-70.Якуб Швиерчок)
Резерви: 33.Ренан Сантос, 25.Цветомир Панов, 5.Георги Терзиев, 2.Рафаел Форстър, 44.Яцек Горалски, 10.Густаво Кампаняро, 70.Якуб Швиерчок
Tреньор: Димитър Димитров

ЧЕРНО МОРЕ: 88.Благой Макенджиев, 18.Атанас Зехиров, 27.Даниел Димов, 23.Илиас Хасани, 41.Юго Кононго, 38.Аристоте Фунду, 16.Петър Витанов (84-8.Емил Янчев), 6.Александър Цветков, 99.Дани Кики(75-29.Марек Кузма), 9.Мехди Фенуш, 90.Мартин Минчев (61-10.Радослав Василев)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 36.Румен Касабов, 29.Марек Кузма, 10.Радослав Василев, 8.Емил Янчев, 3.Ертан Томбак, 97.Николай Минков
Треньор: Илиан Илиев

Разград, ст. "Лудогорец Арена"
Съдия: Никола Попов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация