Лудогорец прегази с 6:0 Етър при гостуването си на стадион "Ивайло" в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Това е най-изразителната победа на "орлите" този сезон. Припомняме, че в шестия кръг Лудогорец отвя с 5:0 Дунав в Русе. Иначе предишният случай, в който шампионите вкараха повече от 6 гола беше в срещата с Миньор (Перник) на 18 април 2012 година - 7:0.

С успеха на стадион "Ивайло" избраниците на Димитър Димитров - Херо записаха осма поредна победа. След нея Лудогорец отново дръпна с три точки пред ЦСКА, който по-рано днес надви Левски с 1:0. Шампионите събраха 66 точки и са едноличен лидер, "армейците" са втори с 63, третият Левски има 50 точки. Eтър е чак на 13-ото място с 21 точки.

"Орлите" нямаха никакви проблеми срещу селекцията на Красимир Балъков. Класата на гостите пролича, като още до 23-ата минута Лудогорец взе комфортна преднина. В 5-ата минута Клаудиу Кешерю откри, след което и Върджил Мисиджан бе точен - 0:2. В 39-ата минута отново холандецът отбеляза - 0:3. След почивката точни бяха още Абел Анисе в 58-ата минута, Кешерю с второ попадение в 74-ата и резервата Якуб Швиерчок. Полският нападател вкара за 0:6 в 88-ата и откри головата си сметка в българския елит.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

ЕТЪР - ЛУДОГОРЕЦ 0:6
0:1 Клаудиу Кешерю (5), 0:2 Върджил Мисиджан (23), 0:3 Върджил Мисиджан (39), 0:4 Абел Анисе (58), 0:5 Клаудиу Кешерю (74), 0:6 Якуб Швиерчок (88)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
5  ГОООЛ! Лудогорец повежда - 0:1! Клаудиу Кешерю се разписа отблизо след успореден на голлинията пас на Върджил Мисиджан.
22 - Aтака на Етър завърши с удар на Чавдар Ивайло, топката прелетя покрай вратата, пазена от Ренан.
23  ГОООЛ! Гостите удвояват преднината си - 0:2! Мисиджан е точен. Холандецът отбеляза след отлично извеждащо подаване на Кешерю през центъра на защитата на "виолетовите".
36  Велко Батрович беше повален от Сисиньо на ъгъла на наказателното поле, жълт картон за защитника на Лудогорец.
37  Батрович изпълни фаула, топката прелетя в опасна близост от вратата на шампионите.
39  ГОООЛ! Мисиджан с втори гол - 0:3! Избраниците на Херо организираха отлична атака, при която Вандерсон и Мисиджан направиха двойно подаване и холандецът майсторски прати отново топката в мрежата на Христо Иванов.
44 - Удар на Велко Братович, топката прелетя над вратата.
45 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
46 - Ренан спаси удар на Бадара.
54 - Опасен удар на Мисиджан, топката докосна мрежата, но от външната страна.
58  ГОООЛ! Абел Анисе бележи страхотен гол, реализирайки с изстрел от над 25 метра, след като получи топката от Вандерсон - 0:4!
65  Мане изпълни пряк свободен удар на отлична позиция, топката летеше право под гредата, Ренан се намеси решително и спаси.
67 - Кешерю изскочи на чиста позиция, стреля встрани от вратата на Етър.
74  ГОООЛ! 5:0 за Лудогорец, Кешерю е точен. Румънският голмайстор на шампионите отбеляза с левия крак, възползвайки се от поредната грешка в защитата на домакините.
88
 ГОООЛ! 6:0 за Лудогорец! Якуб Швиерчок открива головата си сметка в Първа лига. Топката беше изритана в предни позиции от Моци, полският нападател на "орлите" се пребори за нея и прехвърли излезлия да го пресреща Христо Иванов.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2 - Край на мача. Лудогорец размаза Етър с 6:0.

Етър
ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 6.Георги Пашов , 21.Венцислав Василев, 16.Пламен Гълъбов , 20.Яни Пехливанов (77  73.Иван Стоянов), 30.Димо Атанасов, 17.Чавдар Ивайлов (46  22.Никола Колев), 11.Даниел Младенов (46  8.Румен Руменов), 25.Аласана Мане, 70.Велко Батрович , 89.Самб Бадара
Резерви: 12.Денис Гргич, 14.Иван Скерлев, 4.Венелин Филипов, 22.Никола Колев, 73.Иван Стоянов, 8.Румен Руменов, 23.Стефан Неделчев
Треньор: Красимир Балъков

ЛУДОГОРЕЦ33.Ренан Сантос, 4.Сисиньо , 30.Козмин Моци , 32.Игор Пластун, 6.Натанаел , 18.Светослав Дяков (80  8.Лукас Саша), 12.Абел Анисе , 84.Марселиньо, 88.Вандерсон (74  92.Джоди Лукоки), 93.Върджил Мисиджан  , 28.Клаудиу Кешерю   (75  70.Якуб Швиерчок )
Резерви: 1.Хорхе Броун, 5.Георги Терзиев, 8.Лукас Саша, 10.Густаво Кампаняро, 44.Яцек Горалски, 92.Джоди Лукоки, 70.Якуб Свиерчок
Треньор: Димитър Димитров

Велико Търново, стадион "Ивайло"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация