Шампионът Лудогорец обърна трудно у дома Ботев (Пловдив) с 2:1 в последната среща от деветия кръг на Първа лига и остава без загуба в първенството от началото на сезона - 6 победи и 3 равенства. "Канарчетата" поведоха с гол на Лъчезар Балтанов (6-дузпа), но Марселиньо (47) и Игор Пластун (81) донесоха трите точки за "орлите".

Мачът на „Лудогорец Арена“ започна кошмарно за домакините, след като още в петата минута Георги Терзиев фаулира Фелипе Бризола и съдията Николай Димитров посочи бялата точка. Минута по-късно Лъчезар Балтанов реализира дузпата и даде преднина на „канарчетата“, въпреки че вратарят Ренан дос Сантос предусети посоката на удара.

„Орлите“ доминираха що се отнася до владеенето на топката и броя на удари, но нямаха късмет в завършващата фаза. Вандерсон, Марселиньо, Сисиньо и Кешеру не намериха очертанията на вратата. В 26-ата минута пък Чворович спаси шут на Кешеру отдалеч, а в 43-ата минута отново отрази удар от румънеца от близка дистанция. При добавката на Марселиньо с глава пък бранител успя да изчисти топката.

Малко след почивката в 47-ата минута Радослав Терзиев от гостите сгреши фатално при посрещане на топката и тя се озова в Марселиньо, който с топовен шут изравни за 1:1.

Лудогорец продължи да бъде по-активен и натисна „канарчетата“, но пропуски последвателно направиха Лукас Саша, Вандерсон и Кешеру, чийто шут от пряк свободен удар в 74-ата минута бе спасен от Чворович.

В 81-ата минута вратарят на гостите бе безпомощен след удар с глава на Игор Пластун, който засече центриране от корнер на Джоди Лукоки и направи обрата пълен – 2:1. До края на мача шампионите продължиха да търсят голове, не допуснаха изненади в отбрана и очаквано спечелиха трите точки. В добавеното време Игор Пластун се намеси решително и изчисти топката пред голлинията, предотвратявайки изравнителен гол.

След шестата си победа за сезона Лудогорец събра 21 точки и отново е само на точка зад лидера ЦСКА, но и на 4 пред третия Левски. Ботев (Пд) остава с 8 точки в актива си.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1
0:1 Лъчезар Балтанов (6-дузпа), 1 Марселиньо (47), 2:1 Игор Пластун (81)

Резултат с изображение за лудогорецЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 6.Натанаел, 4.Сисиньо, 5.Георги Терзиев , 32.Игор Пластун , 8.Лукас Саша, 12.Абел Анисе (8010.Густаво Кампаняро ), 84.Марселиньо , 88.Вандерсон (7511.Жуниор Кишада), 92.Джоди Лукоки, 28.Клаудиу Кешеру (8444.Яцек Горалски)
Резерви: 1.Хорхе Броун, 10.Густаво Кампаняро, 30.Козмин Моци, 37.Жоао Паоло, 44.Яцек Горалски, 11.Жуниор Кишада, 18.Светослав Дяков
Треньор: Димитър Димитров

Резултат с изображениеБОТЕВ: 99.Иван Чворович, 2.Цветомир Панов , 18.Радослав Терзиев, 70.Пламен Димов, 24.Лазар Марин, 14.Меледже Омнебес (8320.Стивън Петков), 10.Серкан Юсеин (726.Юлиано Алваро), 17.Лъчезар Балтанов , 7.Фелипе Бризола , 29.Дуде Ндонгала (7711.Тони Тасев), 9.Фернандо Виана
Резерви: 22.Даниел Кайзер, 5.Кристиан Димитров, 11.Тони Тасев, 23.Йордан Минев, 26.Радослав Апостолов, 20.Стивън Петков, 6.Юлиано Алваро
Треньор: Николай Киров

Разград, стадион: "Лудогорец Арена"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
5 - ДУЗПА за Ботев! Георги Терзиев фаулира Фелипе Бризола в наказателното поле.
6 - ГОООЛ за Ботев! Лъчезар Балтанов реализира от бялата точка, въпреки че Ренан дос Сантос предусети посоката на удара.
11 - Късо изпълнение на пряк свободен удар, Кешеру чукна топката към Вандерсон, който шутира над вратата.
18 - Вандерсон намери много добре Марсилиньо, чийто шут от близка дистанция бе блокиран.
24 -   След добра комбинация между Вандерсон и Натанаел по лявото крило се откри много добър шанс пред Джоди Лукоки, който от близка дистанция шутира покрай вратата.
26 - Кешеру отправи силен удар отдалеч, но вратарят Иван Чворович спаси.
33 - Засада на Дуде Ндунгала от гостите.
37 - Джоди Лукоки центрира отдясно и Сисиньо игра с глава, пращайки топката покрай вратата.
39 - Натанаел центрира отляво, а Кешеру отправи удар с глава встрани от вратата на Чворович.
43 - Топката като по чудо не е във вратата на Ботев, след като Сисиньо центрира, а Марселиньо свали топката за Кешеру, който от близка дистанция прати кълбото в тялото на вратаря Чворович. При добавката на Марселиньо пък бранител успя да изчисти топката.
44 - Фернандо Виана имаше шанс за гостите, но вратарят Ренан дос Сантос се справя с опасността.
45+1 - Край на първата част.
..................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 -  ГОООЛ за Лудогорец! Радослав Терзиев от гостите сгреши фатално при посрещане на топката и тя се озова в Марселиньо, който с топовен шут от средна дистанция изравни за 1:1.
54 - Лукас Саша шутира на два пъти, а след втория удар топката рикошира и излезе в корнер.
56 - Георги Терзиев разкървави лицето на Виана след удар с ръка и получи жълт картон.
58 - След диагонален удар на Вандерсон топката излезе в аут.
64 - Напрежение в наказателното поле на гостите и в крайна сметка Чворович хвана топката.
74 - Кешеру шутира опасно от пряк свободен удар, но Чворович спаси, а след това бранител изчисти топката.
77 - Клаудиу Кешеру падна в наказателното поле на гостите, но не получи дузпа.
81 - ГОООЛ за Лудоогорец! Джоди Лукоки центрира от корнер, а Игор Пластун с глава изпревари всички и вкара за пълния обрат - 2:1.
86 - Марселиньо изведе с глава чудесно Кишада, който отправи удар с левия крак и топката премина над вратата
90+2 - Кампаняро падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение с Бризола, но не последва дузпа.
90+3 - След центриране в наказателното поле на домакините Игор Пластун се намесва решително и малко пред голлинията чисти топката в корнер.
90+3 - Край на мача! Лудогорец спечели с 2:1 и се доближи отнов на точка от лидера ЦСКА.