Лудогорец победи Етър с 4:0 в среща от 13-ия кръг на шампионата.

Клаудиу Кешерю даде аванс на разградчани в 24-ата минута, в полувреме, в което гостите от Етър опитваха да се противопоставят на шампиона, но така и нямаха точен удар във вратата на Броун.

През второто полувреме Лудогорец натисна и поведе с 2:0 в 59-ата минута с ново попадение на Кешерю. Последваха още няколко пропуска пред вратата на Етър, за да падне и трети гол във вратата на "болярите" дело на Върдил Мисиджан в 66-ата минута за 3:0.

Кешерю оформи хеттрика си минути преди края, след като се разписа с глава отблизо.

С днешната си победа Лудогорец поведе с 5 точки на втория ЦСКА и с 8 на третия Левски, като в неделя посреща "сините" в Разград.

ЛУДОГОРЕЦ - ЕТЪР 4:0
1:0 Клаудиу Кешерю (24'), 2:0 Клаудиу Кешерю (59'), 3:0 Върдил Мисиджан (66'), 4:0 Клаудиу Кешерю (85')

По-важното от мача по минути:
1' Начало на мача в Разград.
24'  ГОООЛ за Лудогорец! Клаудиу Кешерю бележи с глава след центриране на Лукоки от фаул.
35'  Кешерю получи топката на границата на вратарското поле, стреля, но вратарят на гостите отби топката.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
59'  ГОООЛ за Лудогорец! Кешерю вкарва втория си гол в мача, засичайки топката на метро от вратата след центриране от корнер.
66'  ГОООЛ за Лудогорец! Мисиджан пое топката пред наказателното поле, обърна се и стреля, намирайки левия ъгъл на вратата на Иванов за 3:0.
85'  ГОООЛ за Лудогорец! Кешерю белези хеттрик с глава, след като довкара отбита от вратаря на съперника топка.
90' Край на мача!

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 32.Игор Пластун, 30.Козмин Моци, 88.Вандерсон ( 8.Лукас Саша), 12.Абел Анисе, 18.Светослав Дяков, 6.Натанаел , 92.Джоди Лукоки ( 93.Върджил Мисиджан ), 4.Сисиньо, 84.Марселиньо ( 10.Густаво Кампаняро), 28.Клаудиу Кешерю
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 55.Георги Терзиев, 44.Яцек Горалски, 37.Жоао Пауло

ЕтърЕТЪР: 29.Христо Иванов, 14.Веселин Минев (23.Ерик Почански), 4.Иван Скерлев , 21.Венцислав Василев ( 22.Никола Колев), 8.Румен Руменов, 88.Йордан Апостолов ( 15.Иван Вълчанов), 5.Георги Сърмов, 30.Димо Атанасов, 20.Яни Пехливанов, 73.Иван Стоянов, 89.Самб Бадара
Резерви: 12.Кирил Акалски, 16.Пламен Гълъбов, 17.Чавдар Ивайлов, 9.Иван Петков

Стадион: "Лудогорец Арена"
Главен съдия: Никола Попов