Локомотив (София) победи Царско село с 2:1 като гост в дербито на 28-ия кръг на Втора лига.

Първият гол за Локо вкара Илия Димитров в 59-ата минута, получавайки топката сам около точката за изпълнение на дузпа. Четвърт час преди края Владислав Романов изскочи сам зад отбраната на домакините и преодоля вратаря за 2:0. Царско село намали минути преди края след удар на Светослав Диков около границата на наказателното поле.

"Железничарите" стигнаха до успеха с човек по-малко, след като в 50-ата минута реферът Ангел Ангелов пресилено изгони Здравко Димитров. Съдията обаче спести подобна санкция за Георги Хашев в 17-ата минута, който не спря да тормози съперниците с груби фаулове, а след това реферът не отсъди и дузпа за Локомотив (София). В края на срещата пък на терена се разразиха батални сцени, след които Локомотив остана с още един човек по-малко.

Въпреки всичко това Локомотив стигна до победата и изпревари Царско село, заемайки втората позиция с равен брой точки с днешния си опонент - 57. Лидер два кръга преди края е Ботев (Враца) с 58.

Победата идва на фона на смешния плач на собственика на Селото Стойне Манолов, който цяла седмица се оплакваше, че реферите ощетяват тима му, но днес се случи точно обратното, съдията Ангел Ангелов подпираше тима му през цялото време.

Дербито на спортен комплекс "Царско село" предизвика интереса на селекционера на Казахстан Станимир Стоилов, на бившите звезди на Левски Георги Иванов - Гонзо и Христо Йовов, на бившия национал Благой Георгиев, на Пламен Гетов, Лъчезар Танев, Валентин Илиев, Стефан Грозданов, Чавдар Цветков, Игор Кулиш, Мартин Тошев, Георги Чиликов, Николай Митов, Велислав Вуцов, Костадин Ангелов - Лаптопа, Викторио Павлов, Любомир Симеонов и Божидар Лукарски и други.