Локомотив (Пловдив) успя да сложи край на лошата си серия и след три поредни загуби в първенството стигна до победата - 1:0 над Септември в домакинството от 11-ия кръг на Първа лига. В герой за "смърфовете" се превърна Веселин Марчев, който отбеляза единственото попадение в 56-ата минута.

Мачът се игра пред полупразните трибуни на "Лаута", като играчите на домакините трябваше да преглътнат обидите към тях. Негодуващите фенове на Локомотив бяха разпънали транспаранти, насочени към ръководството на клуба, треньорите и футболистите. Един от надписите гласеше: "В клуба змии, на терена мишки!".

Избраниците на Воин Войнов бяха доста затруднени срещу формацията на Николай Митов. Вратарят Янко Георгиев спаси редица положения, но в 56-ата минута не успя да боксира центрираната топка по най-добрия начин и Марчев я засече с глава пред голлинията, въпреки опита на Крис Гади да му попречи. Това се оказа достатъчно на "черно-белите" да стигнат до трите точки.

Септември завърши мача с човек по-малко заради червен картон на защитника Васил Добрев в 81-ата минута.

Сред титулярите на Локомотив беше Дани Кики, който преди близо 20 дни беше отстранен от клуба (след загубата с 0:5 от Пирин) по нареждане на собственика Христо Крушарски. Войнов отново може да разчита на нападателя, който днес игра до 58-ата минута, когато бе заменен от Симеон Райков. Кики пропусна да отбележи през първото полувреме, като интересното бе, че не той носеше капитанската лента, а Пламен Крумов.

След измъчения успех Локомотив събра 14 точки и заема седмото място, докато Септември е със 7 в актива и е на предпоследната 13-та позиция.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ЛОКОМОТИВ (Пловдив) - СЕПТЕМВРИ 1:0
1:0 Веселин Марчев (56)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
9 - Опасна атака за Септември. Мартин Тошев центрира по земя, Крис Гади нанесе удар над вратата на Локомотив.
33 - Пробив на Веселин Марчев, който стреля, вратарят на Септември Янко Георгиев улови.
37 - Удар на Янко Георгиев, стражът на гостите лови топката.
40  Дани Кики пропиля отличен шанс за гол! Първо Марчев стреля силно, Янко Георгиев успя да избие топката. При добавката Кики също не успя да преодолее вратаря на Септември на два пъти, като при втория не можа да реализира от чиста позиция.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Димо Бакалов засича топката с глава, Янко Георгиев спаси.
48 - Янко Сандански отправи далечен удар, вратарят на гостите отново се справя.
54 - ГРЕДА! Пауло Серджо отправи удар със странична ножица, вратарят на Септември отби, след което топката срещна напречната греда.
56  ГОООЛ! 1:0 за Локомотив (Пловдив)! Янко Георгиев този път греши, като не успя да боксира топката по най-добрия начин, а пред голлинията връхлитащият Веселин Марчев вкара с глава. Крис Гади опита да противодейства на голмайстора, но без успех.
79 - Крис Гади засече с глава, топката премина високо над вратата на Локомотив.
81  ЧЕРВЕН КАРТОН! Васил Добрев е изгонен от съдията Николай Йорданов за втори жълт картон.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) победи Септември с 1:0.

Резултат с изображение
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 1.Илко Пиргов, 71.Пламен Крумов , 22.Пламен Николов , 15.Димитър Везалов, 25.Муса Мохамед , 19.Димитър Велковски , 20.Пауло Серджо, 10.Веселин Марчев , 7.Димо Бакалов  (75  29.Янко Георгиев), 9.Дани Кики (58  13.Симеон Райков), 11.Халед Аяри (83  77.Дино Мартинович)
Резерви: 40.Мори Диао, 44.Ивайло Марков, 5.Асен Георгиев, 2.Марк Бедиме, 29.Янко Ангелов, 77.Дино Мартинович, 13.Симеон Райков
Треньор: Воин Войнов

СЕПТЕМВРИ: 21.Янко Георгиев, 22.Георги Стоичков , 5.Петър Генчев, 15.Васил Добрев , 23.Румен Трифонов , 14.Янко Сандански, 8.Борис Галчев, 7.Иван Тилев (59  18.Антони Иванов), 20.Ишмаел Байду  (60  16.Жеан Патрик), 19.Крис Гади, 9.Мартин Тошев  (71  13.Васил Калоянов)
Резерви: 12.Стилиян Георгиев, 18.Антони Иванов, 13.Васил Калоянов, 17.Димитър Костадинов, 6.Елтон дош Рейш, 16.Жеан Патрик, 2.Стоян Предев
Треньор: Николай Митов

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация