Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Локомотив (Пловдив) и Етър завършиха 0:0 в мач от 10-ия кръг на Първа професионална лига. "Смърфовете" повече могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха, след като създадоха по-чистите голови положения.

Още в началото избраниците на Бруно Акрапович упражниха контрол. Първата интересна ситуация дойде в 5-ата минута, когато Анте Аралица излезе очи в очи с вратаря на гостите Христо Иванов, но страничният съдия отсъди засада. Три минути по-късно хърватинът стреля от дистанция, стражът на гостите се намеси успешно.

Малко преди почивката Карагарен центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Етър, където най-съобразителeн се оказа Стивън Езе, който засече топката, но право в напречната греда, която в ситуацията се яви верен помощник на Христо Иванов.

И през второто полувреме играчите на Локомотив доминираха, но гол така и не падна. Най-изгодните ситуации пропиля Анте Аралица, който веднъж изрази и претенции за дузпа, но съдията Волен Чинков не уважи искането му за фаул на Димо Атанасов.

След нулевото равенство Локомотив е пети със 17 точки, колкото има и Берое, заемащ четвъртото място. Етър е десети с 12 точки.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

ЛОКОМОТИВ (Пловдив) - ЕТЪР 0:0

Най-интересното от двубоя:
1 - Начало на мача.
22 - Удар на Карагерен е отразен от Христо Иванов.
24 - Вратарят на Локомотив Мартин Луков се намесва сигурно след опасно центриране на Румен Руменов.
38  ГРЕДА! Стивън Езе отправи опасен удар, топката срещна напречната греда на вратата на Етър.
45+1 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Анте Аралица напредна отдясно. Димо Атанасов тръгна да го блокира, като футболистът на домакините падна в наказателното поле, след което разпери ръце в знак на протест. Реферът обаче даде знак играта да продължи.
62  Пропуск на Аралица, който от добра позиция не успя да засече по най-добрия начин центрирана от Карагерен топка, изпращайки я над вратата.
81  Даниел Младенов стреля опасно, топката премина на сантиметри покрай вратата  в аут.
83  Буна вкара във вратата на Етър, но попадението не е зачетено заради засада.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача - 0:0.

ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 71.Мартин Луков, 50.Йосип Томашевич, 6.Стивън Езе , 5.Асен Георгиев, 20.Милош Петрович, 29.Янко Ангелов (66  10.Парвиз Умарбаев ), 34.Игор Банович, 9.Бирсент Карагарен, 14.Димитър Илиев (90+1  44.Вилим Посинкович), 91.Абделхаким Буна , 77.Анте Аралица (86  12.Ален Ожболт)
Резерви: 22.Йордан Йотов, 16.Дуйе Мърдеша, 44.Вилим Посинкович, 15.Димитър Везалов, 61.Елитон, 10.Парвиз Умарбаев, 12.Ален Ожболт
Треньор: Бруно Акрапович

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 21.Венцислав Василев, 3.Артьом Артюнин , 16.Пламен Гълъбов, 30.Димо Атанасов, 5.Георги Сърмов, 22.Никола Колев , 88.Флорент Боджадж (90+3  99.Жилсон Силва), 11.Даниел Младенов (90+2  25.Крум Стоянов), 92.Ерик Почански (71  6.Аласана Мане), 8.Румен Руменов
Резерви: 12.Анатоли Господинов, 6.Аласана Мане, 99.Жилсон Силва, 9.Иван Петков, 73.Иван Стоянов, 25.Крум Стоянов, 17.Чавдар Ивайлов
Tреньор: Красимир Балъков

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия