Осигурилият си предсрочно титлата Лудогорец загуби с 1:2 домакинството на Локомотив (Пловдив) от последния 36-и кръг на Първа лига. Победата обаче не бе достатъчна на "смърфовете" да изместят Дунав от четвъртото място и да имат шанс за Лига Европа. По същото време русенци се справиха с ЦСКА - 1:0.

Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев и в този мач заложи предимно на играчи от Лудогорец II. Сред най-активните беше Славчо Шоколаров, който удари греда, а попадението отбеляза резервата Томас Цвятков малко преди края. За Локомотив точни бяха голмайсторът Мартин Камбуров от дузпа и Дино Мартинович. Дебют с фланелката на "смърфовете" направиха юношите Димитър Законов и Петър Главчев. Двамата младоци се появиха на смяна през втората част. Главчев е син на известния бивш рапър Ванко 1.

Срещата започна по-добре за Локомотив, след като "черно-белите" можеха да поведат в 11-ата минута. Веселин Марчев бе изведен очи в очи със стража Даниел Наумов, но прехвърлящия му удар мина встрани от вратата на Лудогорец.

В 33-ата Камбуров вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на младия вратар Даниел Наумов срещу Дино Мартинович - 0:1.

Отново капитанът на "черно-белите" можеше да вкара пет минути по-късно, но техничният му удар мина малко над целта.

В началото на второто полувреме домакините бяха по-активни, но до сериозно положение пред Илко Пиргов не се стигна. В 65-ата минута диагонален изстрел на влезлия от пейката Умарбаев бе избит от Наумов. В 69-ата Пламен Крумов центрира от дясно, а Дино Мартинович засече с глава - 0:2.

В 80-ата силен шут на Умарбаев бе отразен от стража на "орлите", а в 85-ата Шоколаров удари греда и не успя да вкара за Лудогорец. Това стори Томас Цвятков, който в 87-ата направи 1:2.

Локомотив (Пловдив) завърши на петото място с 52 точки след 14 победи, 10 равенства и 12 поражения.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 1:2
0:1 Мартин Камбуров (33-дузпа), 0:2 Дино Мартинович (69), 1:2 Toмас Цвятков (87)

Срещата по минути:
1- Начало на мача.
11  Гостите от Пловдив имаха отличен шанс да поведат в резултата. Веселин Марчев излезе очи в очи с Даниел Наумов, прехвърли вратаря на Лудогорец, но топката прелетя на сантиметри от целта в аут.
33  ДУЗПА за Локомотив! Даниел Наумов и Дино Мартинович влизат в дуел, като съдията Георги Давидов отсъжда наказателен удар за гостите.
33  ГОООЛ! Мартин Камбуров се разписва от бялата точка и Локомотив повежда - 0:1!
37  Пропуск на Камбуров.
45  Опасен удар на Славчо Шоколаров, топката прелетя на сантиметри покрай вратата на гостите.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------------------
46 - Начало на второто полувреме.
65  Наумов спасява удар на появилия се като резерва Парвиз Умарбаев.
69  ГОООЛ! Дино Мартинович удвоява преднината на Локомотив - 0:2! Той се разписа с глава след центриране на Пламен Крумов.
85  ГРЕДА след удар на Шоколаров.
87  ГОООЛ! Томас Цвятков бележи за Лудогорец - 1:2!
90+3  Синът на Ванко 1 Петър Главчев дебютира в Първа лига. Войнов пуска младока на мястото на Дино Мартинович.
90+4 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) победи Лудогорец с 2:1.

ЛУДОГОРЕЦ29.Даниел Наумов, 40.Денислав Александров (70  45.Ивайло Климентов), 99.Кристиян Григоров, 32.Игор Пластун, 98.Светослав Ковачев (77  76.Сердар Юсуфов), 16.Кристиан Китов, 34.Олег Димитров, 19.Александър Василев , 73.Кристиян Димитров, 14.Славчо Шоколаров , 17.Цветелин Чунчуков (84  97.Toмас Цвятков )
Резерви: 51.Васил Симеонов, 45.Ивайло Климентов, 24.Преслав Петров, 2.Петър Петров, 85.Атанас Карачоров, 76.Сердар Юсуфов, 97.Томас Цвятков
Треньор: Георги Дерменджиев

Резултат с изображение за фк локомотив пловдив
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 38.Илко Пиргов , 71.Пламен Крумов, 15.Димитър Везалов, 3.Александър Тунчев , 5.Павел Виданов, 4.Стефан Йевтоски, 19.Ванчо Траянов, 19.Димитър Велковски (57  39.Парвиз Умарбаев ), 10.Веселин Марчев (85  37.Димитър Законов), 77.Дино Мартинович  (90+3  9.Петър Главчев), 11.Мартин Камбуров
Резерви: 28.Павлин Евтимов, 2.Архан Илиф, 37.Димитър Законов, 27.Филип Колев, 9.Петър Главчев, 39.Парвиз Умарбаев
Треньор: Войн Войнов

Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Съдия: Георги Давидов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация