Локомотив (Горна Оряховица) зарадва феновете си с първа победа в новото първенство на Втора лига. "Железничарите" се наложиха с 4:3 над новака Струмска слава (Родомир).

В 18-ата минута Кристиян Димитров откри от дузпа - 1:0. Резултатът се запази до края на полувремето. Втората част обаче започна бурно и се превърна в голов трилър. В 48-ата минута Димитър Петков изравни. В 54-ата Локомотив отново поведе, като този път точен бе Антоний Балъков.

Бедри Рюстемов вкара първото си попадение за "железничарите" в 61-ата минута. Гостите от Радомир обаче не се примириха и не приеха, че мачът е решен. Борислав Николов намали на 3:2 в 65-ата и пак той изравни в 75-ата за 3:3.

Избраниците на Александър Димитров все пак успяха да измъкнат победата. Точен за втори път бе Кристиян Димитров, който в 83-ата минута оформи крайното 4:3.

Съставът на Локомотив (Горна Оряховица): 91. Димитър Николов, 70. Кристиян Димитров, 14. Ивайло Тодоров, 26. Мариян Иванов, 2. Мартин Николов, 20. Якуб Идризов, 16. Владимир Мичев, 17. Павел Головодов, 66. Антоний Балъков, 8. Александър Киров, 18. Деян Христов

ВТОРА ЛИГА - 3 КРЪГ

5 август 2017 г. (събота), 18:00 часа
БОТЕВ (Гълъбово) - НЕСЕБЪР 2:1
1:0 Цветелин Радев (3), 2:0 Илиян Капитанов (48), 2:1 Валентин Йосков (54)

БОТЕВ (Враца) - НЕФТОХИМИК 4:0
1:0 Спас Георгиев (16), 2:0 Спас Георгиев (20), 3:0 Борислав Борисов (68), 4:0 Тодор Чаворски (84)

ЦАРСКО СЕЛО - ЛИТЕКС 0:0

ОБОРИЩЕ (Панагюрище) - ЛОКОМОТИВ (София) 1:2
0:1 Николай Цветков (3), 1:1 Петър Тончев (54-дузпа), 1:2 Илия Димитров (78)

СОЗОПОЛ - ПОМОРИЕ 1:2
0:1 Живко Петков (48), 0:2 Михаил Орачев (53), 1:2 Станимир Баев (60-дузпа)

5 август 2017 г. (събота), 19:00 часа
ЛОКОМОТИВ (Горна Оряховица) - СТРУМСКА СЛАВА (Радомир) 4:3

1:0 Кристиян Димитров (18-дузпа), 1:1 Димитър Петков (48), 2:1 Антоний Балъков (54), 3:1 Бедри Рюстемов (61), 3:3 Борислав Николов (65, 75), 4:3 Кристиян Димитров (83)

6 август 2017 г. (неделя), 20:00 часа