Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Локомотив (Пловдив) триумфира в градското дерби срещу Ботев с 1:0 в среща от 5-ия кръг на Първа лига. Голът в Коматево падна в 78-ата минута и бе дело на комбинация между две резерви - Елитон, който асистира и Димитър Илиев, който отбеляза.

Това бе 107-ото дерби на Пловдив, в което "смърфовете" вече имат преднина от 39 победи срещу 38 за Ботев, като равенствата са 30. Локо води и по друг показател - вкарал е две попадения повече при голова разлика 129:127.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Първата част бе доста скучна, както и по-голямата част от двубоя и до ситуации не се стигна първите 10 минути.

В 24-ата минута дойде първият точен изстрел във вратата на един от двата отбора и той бе дело на Парвиз Умарбаев от свободен удар.

В 42-ата минута се стигна до най-спорното положение в срещата. Бирсент Карагерен направи остър шпагат, имайки жълт картон в актива си, но втори такъв не му бе даден, а повторенията показаха, че такъв е трябвало да има

През втората част положенията отново липсваха, като единоборствата зачестяха, а играта се водеше предимно в центъра на терена.

Единственото попадение в срещата падна в 78-ата минута, когато след комбинация на две резерви Локомотив взе преднина в мача. Елитон центрира от ъглов удар, а Димитър Илиев вкара топката в мрежата на Кайзер след удар с глава.

До края Ботев опита да стигне поне до равенството, но така и не съумя да създаде по-опасни ситуации и в крайна сметка загуби срещата.

Така Локомотив събира 9 точки и поне временно се настанява на 4-ата позиция, а Ботев е седми с шест пункта в актива си.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018
Първа лига - сезон 2018/2019

Ботев - Локомотив 0:1
0:1 Димитър Илиев (78)

Най-интересното от мача:
1 - Начало на срещата.
10 - Без сериозни положения и пред двете врати от началото на срещата.
24 - Първи точен изстрел в срещата. Той е дело на Парвиз Умарбаев, който стреля от свободен удар.
28 - Опасност пред вратата на Локомотив. Тодор Неделев центрира от ъглов удар, но Кристиян Димитров беше в засада.
42 - Бирсент Карагерен направи остър шпагат срещу съперник, имайки жълт картон в срещата, но втори не последва, а домакините останаха със сериозни претенции към съдията.
45 - Край на първата част.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на втората част.
50 - Луков центрира, но играч на Локомотив успя да изчисти в ъглов удар.
67 - Васил Шопов направи пробив и центрира, но вратарят на Локомотив улови топката.
78 - ГОООЛ! Локомотив взима преднина в срещата. Елитон центрира от ъглов удар, а Димитър Илиев заби топката с глава в мрежата на Кайзер!
90 - Край на мача. Локомотив си тръгва с трите точки!

Ботев: 22.Даниел Кайзер, 28.Филип Филипов, 5.Кристиан Димитров, 6.Костадин Ничев, 23.Йордан Минев (5510.Серкан Юсеин), 18.Радослав Терзиев, 17.Лъчезар Балтанов, 16.Васил Шопов (8111.Кристиан Добрев), 93.Густаво Зауербег, 8.Тодор Неделев, 9.Диого Кампос (5139.Антонио Вутов)
Резерви: 99.Иван Чворович, 10.Серкан Юсеин, 11.Кристиан Добрев, 19.Благовест Данчев, 26.Радослав Апостолов, 77.Милко Георгиев, 39.Антонио Вутов
Треньор: Николай Киров

Локомотив: 71.Мартин Луков, 15.Димитър Везалов, 6.Стивън Езе, 7.Милош Петрович, 50.Йосип Томашевич, 34.Игор Банович, 10.Парвиз Умарбаев(6561.Елитон), 9.Бирсент Карагерен (8713.Симеон Райков), 91.Абделхаким Буна, 12.Филип Михалевич (7414.Димитър Илиев), 44.Вилим Посинкович
Резерви: 22.Павлин Евтимов, 5.Асен Георгиев, 61.Елитон, 14.Димитър Илиев, 16.Дуйе Мрдеша, 13.Симеон Райков, 29.Янко Ангелов
Треньор: Бруно Акрапович

Стадион: "Коматево", Пловдив
Съдия: Георги Кабаков