Локомотив (София) надви втория тим на Лудогорец с 1:0 в среща от третия кръг на Втора лига и записа първа победа за сезона.

Единственото попадение в квартал "Надежда" отбеляза Мартин Станкев (9) от фаул. Това бе и първи гол за „железничарите“ през този сезон след равенство 0:0 срещу Черноморец (Балчик)

Няколко минути по-късно Денислав Александров се откъсна зад защитата, но сам срещу Любенов стреля над гредата, а домакините имаха претенции за засада.

Наумов на два пъти спаси Лудогорец. Вратарят първо отрази изстрел на Станкев, който остана очи в очи с него в 17-ата минута, а в 31-ата минута спаси и удар на Йоргос Бузукис.

След почивката срещата бе равностойна, а Александър Любено на два пъти спаси изравняване. Юношата на Левски първо отрази удар на Александров, а след това и шут на останалия сам срещу него Милков. Последваха няколко добри възможности пред капитана на Локомотив Романов, който на два пъти пропусна да удвои от непосредствена близост, след като ударите му бяха парирани от Наумов.

Хазуров опита задна ножица в 86-ата минута, но топката мина покрай лявата греда на гостите.

След успеха си Локомотив има 4 точки, а Лудогорец 2 остава с 3. В следващия кръг столичани гостуват на Добруджа, а тимът от Разград приема Черноморец (Балчик).