Локомотив (Пловдив) победи у дома Етър минимално с 1:0 в мач от 29-ия кръг на Първа лига и отново се доближи на две точки от лидера в група „Б” на втората осмица Септември (София). Така "смърфовете" си гарантираха едно от първите две места в групата и участие в битката за квота в Лига Европа.

Сблъсъкът между двата тима започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при трагедията на автомагистрала "Тракия".

„Смърфовете” доминираха през целия мач и имаха повече положения за гол, но само веднъж успяха да огорчат вратаря на гостите Денис Гргич. В 22-ата минута неговият колега Илко Пиргов спаси след изпълнение на пряк свободен удар от Аласана Мане. Две минути след това Гргич отрази удар с глава на Аралица и изби топката в корнер.

В 33-ата минута Марчев и Аралица шутираха опасно към вратата на гостите, но Гргич пак се намеси с вещина. До края на първата част Марчев от домакините и Сърмов от гостите не намериха целта.

След почивката в 53-ата минута Аралица бе изведен зад защитата на гостите, напредна и асистира на Димо Бакалов, който вкара топката в опразнената врата за 1:0. Последваха неточни удари на Банович от домакините и Мане от Етър, а в 78-ата минута Георги Пашов от гостите се озова на голова позиция и шутира. Топката се удари в ръката на Езе, но съдията посочи корнер.

В добавеното време на мача Филип Михалевич направи сериозен пропуск, след като реши да прехвърля вратаря Гъргич и сгреши.

След успеха си Локо (Пд) събра 36 точки и отново е на 2 зад лидера в групата Септември. Етър е трети с 24 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Локомотив (Пловдив) - Етър 1:0
1:0 Димо Бакалов (53)

Локомотив 1926<br />(Пловдив)ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 15. Димитър Везалов, 6. Стивън Езе, 25. Муса Мухамед, 19. Димитър Велковски, 39. Первиз Умарбаев (66 61.Елитон Жуниор ), 34. Игор Банович (85 29.Янко Ангелов), 10. Веселин Марчев , 7. Димо Бакалов  , 77. Анте Аралица (56 12.Филип Михалевич), 91. Абделхаким Буна
Треньор: Бруно Акрапович

ЕтърЕТЪР: 12. Денис Гргич, 4. Венелин Филипов, 14. Иван Скерлев, 16. Пламен Гълъбов, 6. Георги Пашов, 10. Велко Батрович (83 23.Ерик Почански), 25. Аласана Мане (85 8.Румен Руменов), 5. Георги Сърмов, 22. Никола Колев, 11. Даниел Младенов, 89. Самб Бадара
Треньор: Красимир Балъков

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Ивайло Стоянов

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
4 - Центриране в наказателното поле на гостите от пряк свободен удар и вратарят Гргич хвана топката.
13 - Умарбаев отново центрира от фаул в наказателното поле на Етър и Марчев се размина с топката.
22 - Пиргов спаси след изпълнение на пряк свободен удар от Аласана Мане.
24 - Гргич отрази удар с глава на Аралица и изби топката в корнер.
33 - Марчев и Аралица шутираха опасно към вратата на гостите, но Гргич спаси ударите.
35 - Топката премина на сантиметри покрай гредата след удар на Марчев от границата на наказателното поле.
43 - Сърмов от гостите шутира неточно от пряк свободен удар.
45+2 - Край на първата част.
..................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Везалов засече топката след корнер за домакините и я прати в аут.
53 -   ГОООЛ за Локо (Пд)! Аралица бе изведен зад защитата на гостите, напредна и асистира на Димо Бакалов, който вкара топката в опразнената врата за 1:0.
58 - Банович от домакините отправи далечен и неточен удар.
67 - Мане от Етър също пробва късмета си с далечен шут, но не намери целта.
78 - Георги Пашов от гостите се озова на голова позиция и шутира над вратата. Оказа се, че топката се е отклонила от ръката на Езе и последва корнер, а не дузпа.
90+2 - Филип Михалевич пропусна чудесна възможност за гол. Той се опита да прехвърли вратаря Гргич и сгреши.
90+3 - Край на мача! Локо (Пд) спечели с 1:0 и се доближи до Септември.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация