Литекс победи Кариана с 2:0 в дербито от 24 кръг на Северозападната Трета лига. Срещата беше сблъсък между първите два отбора в класирането, а лончанлии вече имат аванс от 4 точки пред тима от монтанското село Ерден.

До почивката играта се водеше предимно в половината на гостите. В 6-ата минута Георги Цеков центрира отдясно и от дузпата Евгени Игнатов стреля над вратата. Малко по-късно той повтори упражнението от воле. В 16-ата минута шут на Курдов профуча над напречната греда.

В средата на полувремето Литекс поиска дузпа за нарушение в пеналта на Цветко Иванов срещу Атанас Курдов, но главният съдия Рюстем Карагерен бе близо до ситуацията и прецени, че няма основание да отсъди 11-метров наказателен удар. Три минути преди почивката изстрел на Методи Костов бе спасен от вратаря на Кариана Павел Станев. В даденото продължение капитанът на ерденчани Евгени Игнатов прати топката над вратата.

В началото на втората част Методи Костов шутира от границата на пеналта, но вратарят Станев изби в корнер. Три минути по-късно резервата Антоний Балъков технично по диагонала прехвърли стража за 1:0. Последваха куп пропуски и само добрите намеси на Станев не позволиха резултатът да се увеличи. В 80-ата минута Петър Димитров изпълни ефектна задна ножица, но Диан Вълков улови топката. В 87-ата Радослав Байчев удвои аванса на домакините. Кариана можеше да стигне до почетен гол в даденото от съдията продължение, когато Ангел Русев се откъсна сам при контраатака, но вратарят на Литекс отново бе на мястото си.

7. Павликени (Павликени)              22    9   3  10   32:32   30
 8. Първа атомна (Козлодуй)            23    7   5  11   26:45   26    [*] [1 1 0  5:4  4]
 9. Мизия 2005 (Кнежа)                 22    6   8   8   32:47   26 [+]    [0 1 1  4:5  1]
10. Академик (Свищов)                  22    7   4  11   22:32   25
11. Янтра Габрово (Габрово)            22    7   3  12   31:52   24