Литекс стартира отлично сезона в "А" група, побеждавайки с класическото 3:0 Славия на стадиона в "Овча Купел". Точни за "оранжевите" бяха Ивелин Попов, Емил Ангелов и Уилфред Нифлор. Президентът на "белите" Венци Стефанов напусна бесен стадиона, след като феновете на тима започнаха да го обиждат в мига, в който падна третото попадение в мрежата на Йордан Господинов.
През по-голямата част от двубоя гостите диктуваха играта и напълно заслужено стигнаха до успеха. Първото попадение падна в 38-ата минута, когато Ивелин Попов вкара дузпата, отсъдена от главния рефер Станислав Тодоров за нарушение срещу Станислав Манолев. Малко след подновяването на играта Литекс стигна и до втория си гол. В 46-ата минута Емил Ангелов направи 2:0, след като засече с глава центриране на Ивелин Попов. В 60-ата Уилфред Нифлор се озова сам срещу Йордан Господинов след груба грешка в отбраната на Славия и вкара за крайното 3:0.
Освен тежкото поражение на старта на първенството, Славия даде и още една жертва в този двубой - Йордан Петков. Капитанът на "белите" бе откаран в болница, след като се контузи малко преди почивката. /БЛИЦ

СЛАВИЯ - ЛИТЕКС 0:3
0:1 Ивелин Попов (38), 0:2 Емил Ангелов (46), 0:3 Уилфред Нифлор (61)

Славия: 23.Йордан Господинов, 21.Богомил Дяков, 35.Йордан Петков, 24.Борислав Павлов, 14.Виктор Дениран, 4.Славчо Георгиевски, 17.Мартин Керчев, 27.Павле Попара, 7.Благой Георгиев, 22.Мбайе Диоп, 10.Тодор Колев
Треньор: Стевица Кузмановски