"Сините" ликуваха срещу Царсо село в края и продължават без загуба в елита

снимка: LAP.bg
снимка: Пламен Славов/БЛИЦ
1 от 5

Новакът Царско село загуби от Левски с 0:2 в последния мач от 4-ия кръг в efbet Лига. На стадион "Васил Левски" двата тима играха за първи път в историята мач от елита, а „сините“ изтръгнаха трите точки в края на голове на дебютиралия като резерва Найджъл Робърта (90) и Станислав Иванов (90+1).

Треньорът на "сините" Петър Хубчев направи пет промени в състава от загубата с 0:4 от АЕК (Ларнака) преди четири дни. Капитанът Живко Миланов, Янис Каргас, Илия Юруков, Франко Мазурек и Дени Алар смениха Ивайло Найденов, Деян Иванов, Кали Тиам, Найджъл Робърта и Станислав Костов. Аржентинецът Мазурек пък дебютира от първата минута за Левски.

Домакините започнаха по-добре, но не създадоха голови положения. В 19-ата минута Каргас от „сините“ допусна грешка и извърши нарушение срещу откъсващия се Минчев, но съдията му показа само жълт картон, а при последвалата контраатака Алар пропусна сам срещу вратаря Чворович. Малко по-късно Алар беше спънат на границата на наказателно поле, но след центрирането от фаул Чворович хвана топката.

В 31-ата минута Станислав Иванов финтира Кавдански, но от няколко метра стреля направи невероятен пропуск, шутирайки в аут. Буквално в последните секунди на първата част Чворович изби центриране на Паулиньо и топката стигна до Мазурек, който отправи неточен удар, а можеше да подаде на Каргас, който беше фронтално срещу вратата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Три минути след почивката Чворович направи страхотно спасяване след удар на Паулиньо, който бе и първи точен в очертанията на вратата за „сините“ от началото на мача. Малко по-късно след центриране от фаул Антонио Георгиев пропусна да вкара във вратата на Миятович.

В 56-ата минута Найджъл Робърта дебютира в елита, сменяйки Алар. Холандецът можеше да вкара гол още с първото си докосване, но Кавдански пресече подаването към него и празната врата.

Четвърт час преди края на редовното време Станислав Иванов направи непростим пропуск. Живко Миланов центрира много добре отдясно, Иванов стреля от въздуха, но в аут. Все пак "сините" стигнаха до гол на дебютиралия Найджъл Робърта (90) след грешка в защитата на домакините, а секунди по-късно Станислав Иванов (90+1) сложи точка на спора с прехвърлящ удар.

След победата си Левски събра 10 точки и с по-добра голова разлика от шампиона Лудогорец се изкачи на върха във временното класиране. Царско село остава с една точка в актива си и заема предпоследната позиция.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - подготовка и трансфери
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020