Левски все пак се класира до участие в Лига Европа. „Сините“ спечелиха баража срещу Верея на стадион "Георги Аспарухов" с 10:9 след дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 1:1.

В герой за Левски се превърна вратарят Божидар Митрев. При дузпите той спаси тази на своя колега Пламен Колев, а по-рано сам реализира своята и изпрати тима си в Европа след един кошмарен сезон.

Феновете на Левски направиха протест пред стадиона, който започна в 18:00 часа. През цялото време те скандираха обиди по адрес на БФС. Запалянковците влязоха на трибуните след 14-ата минута. Впоследствие обаче запалянковците започнаха да освиркват своите любимци и да скандират "Оставка!" заради трудния начин, по който тимът се добра до евротурнирите.

Срещата започна с натиск на „сините". Още в 6-ата минута те пропуснаха да поведат. Антон Огнянов центрира, топката беше отклонена от играч на Верея и срещна напречната греда. След повторен удар на Нар отново се удари в напречната греда.
в 29-ата минута възникна най-скандалната ситуация. Феновете на Левски в Сектор "А" хвърлиха няколко бутилки минерална вода по терена, както и кенче бира, което Иван Бандаловски взе и отпи от пенливата течност.

Малко след това Бурабия опита да прехвърли Пламен Колев, стражът на Верея не позволи изненада и улови топката.
„Сините“ ликуваха в 44-ата минута. Младежкият национал Краев се разписа с глава след центриране на Сашо Александров за 1:0.

Най-неприятният инцидент стана още в ответната атака. Вратарят на Левски Николай Кръстев бе ударен от Бандаловски след центриране в наказателното му поле и трябваше да бъде откаран с линейка в болница. Оказа се, че юношата на „сините“ е получил лицева фрактура. Под рамката застана резервата Божидар Митрев.

След почивката на терена не се случи нищо интересно. Липсваха головите положения пред двете врати. Започни се само един силен шут на Бабатунде над вратата от удобна позиция в 78-ата минута, преди в 87-ата минута резервата Станислав Иванов да нахлуе в пеналта на гостите и да подаде към непокрития Ивайло Найденов. Шутът на младока обаче беше избит от голлинията от Инкоом.

На „Герена“ вече се готвеха да празнуват, когато трибуните бяха поляти с леден душ. В 3-ата минута на добавеното време Верея изравни! След центриране от корнер и меле пред вратата на "сините" юношата на Левски Иван Бандаловски довкара топката в мрежата за 1:1! Слаба намеса имаше и вратарят Митрев. Така баражът стигна до продължения!

В тях не се случи нищо интересно и лотарията на дузпите трябваше да определи победителя. Нервите на хората от трибуните не издържаха и те скандираха "Оставка" и "Всички вън!"

Роман Прохазка реализира първата дузпа, точен беше и Георги Андонов от Верея за 2:2.
Божидар Краев вкара за 3:2. Валери Домовчийски пак изравни – 3:3. Мехди Бурабия изпълни слабо и Пламен Колев отрази шута му от „бялата точка“. Емил Цветанов реализира за 3:4.

Сашо Александров пък изпрати топката встрани от вратата.  Еуженио от Берое уцели гредата и остави „сините“ в играта.

Алекс Боримиров изравни 4:4. Божидар Митрев спаси удара на Елиаш. Антон Огнянов вкара за 5:4.  Зафиров изравни – 5:5. Яблонски реализира за 6:5. Керкар от Верея изравни - 6:6.

Пиргов също беше точен за 7:6. Георги Ангелов вкара за 7:7.Станислав Иванов се разписа за 8:7. Бандаловски не сгреши за 8:8. Божидар Митрев също се разписа 9:8.

Инкоом не трепна за 9:9. Ивайло Найденов прояви хладнокръвие - 10:9.

Пламен Колев се нагърби с изпълението, но колегата му Митрев спаси и прати Левски в Лига Европа!

Верея не беше имал мач от 20 май, когато победи с 1:0 Пирин у дома.

През сезона Левски и Верея се срещнаха общо два пъти, като и неизменно "сините" бяха победители - 4:0 в София, както и 1:0 в Стара Загора.

ЛЕВСКИ - ВЕРЕЯ 10:9 след дузпи (1:1 в ред.време и продълженията)
1:0 Божидар Краев (44), 1:1 Иван Бандаловски (90+3)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
1 - Доста малко публика на "Герена". По-голямата част от феновете на Левски са извън стадиона, където протестират. Запалянковците смятат да влязат на трибуните за второто полувреме.
6  ГРЕДА! "Сините" пропускат да поведат. Антон Огнянов центрира, топката беше отклонена от играч на Верея и срещна напречната греда. След повторен удар на Нар отново се удари в напречната греда.
14 - Фенове на Левски започнаха да влизат в Сектор "А".
18 - Вратарят на Верея Пламен Колев спасява изстрел на Нар.
19 - Удар на Педро Еуженио, Николай Кръстев лови топката.
29 - Феновете на Левски в Сектор "А" хвърлиха няколко бутилки минерална вода по терена, както и кенче бира, което Иван Бандаловски взе и отпи от пенливата течност.
33 - Бурабия опита да прехвърли Пламен Колев, стражът на Верея не позволи изненада и улови топката.
44  ГОООЛ! 1:0 за Левски след гол на Божидар Краев! Младежкият национал се разписа с глава след центриране на Сашо Александров.
45+2 - Вратарят на Левски Николай Кръстев бе ударен от Бандаловски след центриране в наказателното му поле и получава лекарска помощ.
45+2 - Край на първото полувреме.
------------------

46 - Начало на второто полувреме.
47-60 - Нищо интересно на терена. Липсват головите положения пред двете врати.
78 - Силен шут на Бабатунде над вратата от удобна позиция.
87 - Резервата Станислав Иванов да нахлуе в пеналта на гостите и да подаде към непокрития Ивайло Найденов. Шутът на младока обаче беше избит от голлинията от Инкоом.
90+3 - ГОООЛ за Верея! След центриране от корнер и меле пред вратата на "сините" юношата на Левски Иван Бандаловски довкара топката в мрежата за 1:1! Ще се играят продължения!
120+3 - край на продълженията. Ще се бият дузпи!

Резултат с изображение за пфк левски
ЛЕВСКИ89.Николай Кръстев (46 - 21.Божидар Митрев), 25.Сашо Александров, 28.Давид Яблонски, 3.Димитър Пиргов, 18.Антон Огнянов, 6.Ивайло Найденов, 27.Мехди Бурабия, 15.Роман Прохазка, 7.Франсис Нар (80 - 99.Станислав Иванов), 12.Божидар Краев, 17.Бабатунде Адениджи  (85- 75.Алекс Боримиров)
Резерви: 21.Божидар Митрев, 39.Деян Иванов, 16.Атанас Кабов, 5.Александър Александров, 75.Алекс Боримиров, 99.Станислав Иванов
Треньор: Николай Митов

ВЕРЕЯ: 1.Пламен Колев, 89.Самуел Инкоом, 3.Владимир Зафиров, 71.Иван Бандаловски, 4.Селим Бен Джемия (74 - 26. Селим Керкар), 10.Елиаш, 25.Георги Ангелов , 20.Венцислав Бенгюзов  (46 - 7.Момчил Цветанов), 77.Педро Еуженио , 14.Георги Андонов , 32.Васил Калоянов (61 -17. Валери Домовчийски)
Резерви: 12.Георги Аргилашки, 21.Здравко Илиев, 5.Илия Мунин, 26.Селим Керкар, 7.Момчил Цветанов, 8.Осман Балде, 17.Валери Домовчийски
Треньор: Александър Томаш

София, стадион "Vivacom Arena Георги Аспарухов"
Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация