Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Левски победи минимално гостуващия Берое с 1:0 в мач от седмия кръг на Първа лига и след петия пореден успех под ръководството на Славиша Стоянович не само остана на върха, но и дръпна с 3 точки пред големия си съперник ЦСКА. Французинът Антони Белмонт (50) донесе трите точки за "сините" с първия гол в професионалната си кариера.

„Сините“ имаха инициативата и повече положения за гол през първата част, но гостите пък веднъж удариха греда и също имаха своите шансове за попадения. Хали Тиам, Жерсон Кабрал и Давиде Мариани от домакините не успяха да намерят целта, а при една от опасните атаки Серджиу Буш се засуети и спъна.

Най-чистите положения за гостите пропиляха Борислав Цонев, след чийто удар в 21-ата минута Полачек спаси с върха на пръстите си, и две минути след това Ерол Алкан, пратил с глава топката в гредата. В 40-ата минута Полачек и Иван Горанов не се разбраха добре, а Рубен Бригидо чукна топката, но не успя да я насочи във вратата на "сините".

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Пет минути след началото на второто полувреме Левски успя да поведе след бърза контраатака. Топката премина в наказателното поле на противника последователно през Буш, Кабрал и Цветкович, който я върна назад към Антони Белмонт, а французинът със силен удар се разписа за 1:0. Това бе първи гол в професионалната кариера на Белмонт.

Лека полека гостите изнесоха играта в по-предни позиции и се опитаха да натиснат. В 68-ата минута Борислав Цонев от гостите шутира отдалеч и топката премина близо до вратата. Десет минути след това Рубен Бригидо бе близо до изравняването, но Полачек отрази с вещина силния му удар. Последваха пропуски на Мариани от домакините и Меска и Матеус Леони от гостите, за да се стигне до добавеното време, в което Левски можеше да направи победата си по-убедителна. Милош Цветкович пусна хитро за Паулиньо, чийто удар обаче бе избит от Перниш. Шанс за добавка имаше и Костов, но притичалият Иван Бандаловски изчисти топката от голлинията.

След шестата си победа от началото на сезона и пета под ръководството на Славиша Стоянович "сините" са лидери с 19 точки и 3 повече от ЦСКА. Берое допусна първа загуба в шампионата и засега остава трети с 12 точки.

Първа лига - сезон 2018/2019

Левски - Берое 1:0
1:0 Антони Белмонт (50)

Съставите
Левски: 1.Мартин Полачек, 3.Аймен Белаид , 4.Иван Горанов, 5.Холмар Ейолфсон, 8.Давиде Мариани (90+128.Давид Яблонски), 9.Серджиу Буш (8229.Станислав Костов), 11.Антони Белмонт , 19.Милош Цветкович, 23.Хали Тиам , 26.Жерсон Кабрал (747.Паулиньо), 32.Габриел Обертан
Резерви: 21.Божидар Митрев, 6.Ивайло Найденов, 7.Паулиньо, 20.Филипе Нашименто, 28.Давид Яблонски, 29.Станислав Костов, 77.Илия Юруков
Треньор: Славиша Стоянович

Берое: 12.Душан Перниш, 4.Ерол Алкан (8520.Матеус Леони), 6.Александър Цветков (6918.Алфредо Мартинс ), 7.Мартин Райнов, 9.Мартин Камбуров, 10.Борислав Цонев, 11.Иван Бандаловски , 19.Александър Василев, 26.Камен Хаджиев , 28.Рубен Бригидо, 77.Вандерсон Виана (575.Меска)
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 3.Милен Желев, 5.Меска, 18.Алфредо Мартинс, 20.Матеус Леони, 25.Георги Ангелов, 70.Драгош Фиртулеску
Треньор: Александър Томаш

София, стадион "Георги Аспарухов"
Съдия: Николай Колев

Най-интересното от мача по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
1 - Тиам от домакините шутира от добра позиция в аут.
7- "Сините" имат инициативата от самото начало.
10 - Жерсон Кабрал със силен далечен удар, топката се отби от гърба на Буш и излезе в аут.
17 - Мариани изпрати дълъг пас към Кабрал, който не успя да я засече добре и тя излезе в аут.
21 - Борислав Цонев от гостите с хубав диагонален удар, а Полачек спаси с върха на пръстите.
27 - Давиде Мариани от "сините" шутира малко над вратата.
23 - ГРЕДА за Берое! Ерол Алкан стреля с глава в гредата след изпълнение на ъглов удар.
35 - Серджиу Буш се спъна след хубава атака за домакините.
40 - Полачек и Иван Горанов не се разбраха добре, а Рубен Бригидо чукна топката, но не успя да я насочи във вратата на "сините".
45+1 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - ГОООЛ за Левски! Обертан започна атака за домакините, топката премина последователно през Буш, Кабрал и Цветкович, който я върна назад към Антони Белмонт и последният със силен удар от далечна дистанция вкара за 1:0. Това е първи гол в професионалната кариера на Белмонт.
54 - Мартин Райнов блокира с шпагат удар отблизо на Давиде Мариани.
68 - Борислав Цонев от гостите шутира отдалеч и топката премина близо до вратата.
78 - Рубен Бригидо бе близо до изравняването, но Полачек отрази с вещина силния му удар.
80 - Балонна топка изведнъж се сниши точна под гредата на "синята" врата, а Полачек се удари в гредата, но все пак изби в корнер.
81 - Цветкович центрира и Мариани отправи неточен удар с глава по посока вратата на гостите.
83 - Меска шутира встрани от вратата на Полачек.
86 - Появилият се секунди по-рано на терена Матеус Леони можеше да се превърне в герой за гостите, но не бе точен с глава след центриране на Боби Цонев.
90+1 - Невероятен пропуск за Левски! Милош Цветкович пусна хитро за Паулиньо, чийто удар обаче бе избит от Перниш. Шанс за добавка имаше и Костов, но притичалият Иван Бандаловски изчисти топката от голлинията.
90+3 - Край на мача! Левски спечели с 1:0 и дръпна с 3 точки пред ЦСКА.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация