Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Левски срази гостуващия Витоша (Бистрица) с 4:1 в мач от деветия кръг на Първа лига и излезе на върха в класирането с 3 точки аванс пред ЦСКА, който е с мач по-малко. Яблонски (3), Жерсон Кабрал (52) и Станислав Костов (65, 74) вкараха головете за "сините", а Григор Долапчиев (83) се разписа за "тигрите".

В състава на домакините направи впечатление присъствието на Нуно Рейш, който е на скамейката на "сините" за първи път, но не се появи в игра.

Срещата започна повече от добре за "сините", които взеха преднина още в 3-ата минута. Голмайстор бе Давид Яблонски, който отбеляза с глава след центриране от корнер на Мариани.

В следващите 10 минути играта се успокои, като чистите положения липсваха. Така се стигна до 17-ата минута, в която Жерсон Кабрал направи голям пропуск. Габриел Обертан тръгна почти от центъра на терена и подаде в наказателното поле на останалият сам холандец, но последният се забави и Християн Василев спаси удара му.

В 20-ата минута "сините" създадоха редица положения пред вратата на гостите. Първо Станислав Костов стреля от границата на наказателното поле и Василев изби в корнер, а при изпълнението му Давид Яблонски отново стреля с глава, но отново стражът на "тигрите" се намеси прекрасно.

Първото положение за Витоша дойде чак в 31-ата минута, когато Кутев проби отдясно и отправи хубав изстрел, но Полачек спаси. Постепенно "тигрите" сякаш си повярваха и в 35-ата и 37-ата минути с два изстрела се отчете Иван Вълчанов, но те бяха доста неточни.

В края на първата част Обертан се отчете с голям пропуск, след като бе намерен от Мариани в наказателното поле, но стреля встрани.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След почивката Левски продължи тотално да доминира и вкара нови три гола, а между първите два от тях пропусна и дузпа. В 52-ата минута Паулиньо проби в противниковата половина и подаде към Жерсон Кабрал, който шутира веднага от дъгата пред наказателното поле и вкара за 2:0. Десет минути след това вратарят Християн Василев спаси дузпа на Паулиньо, който бе фаулиран преди това в наказатеното поле. Това бе първа дузпа за Левски през този сезон.

Авансът на "сините" стана класически в 65-ата минута, когато Паулиньо изведе отляво Давиде Мариани, който побърза да подаде към Станислав Костов и нападателят се разписа за 3:0. В 74-ата минута Цветкович видя непокрития Костов, който от няколко метра засече топката във вратата за 4:0, вкарвайки втория си гол в мача. Междувременно сериозни пропуски направиха Паулиньо и влезлият на негово място Фелипе Нашименто.

"Тигрите" все пак стигнаха до почетно попадение в 83-ата минута, когато Григор Долапчиев изпревари Аймен Белаид и с гръб към вратата преодоля Мартин Полачек за 4:1.

След седмия си успех за сезона Левски събра 22 точки и поведе с три на ЦСКА, който утре гостува на Ботев (Враца). Лудогорец е трети със 17 точки и в неделя ще има визита на Ботев (Пловдив). Витоша (Бистрица) регистрира седмо поражение и е девети с 10 точки преди останалите срещи от кръга.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

ЛЕВСКИ - ВИТОША 4:1
1:0 Яблонски (3), 2:0 Жерсон Кабрал (52), 3:0 Станислав Костов (65), 4:0 Станислав Костов (74), 4:1 Григор Долапчиев (83)

Левски: 1.Мартин Полачек, 3.Аймен Белаид, 4.Иван Горанов, 7.Паулиньо (7020.Фелипе Нашименто), 8.Давиде Мариани, 11.Антони Белмонд, 19.Милош Цветкович, 26.Жерсон Кабрал , 28.Давид Яблонски, 29.Станислав Костов  (7610.Ривалдиньо), 32.Габриел Обертан (8514.Богдан Вашчук)
Резерви: 89.Николай Кръстев, 5.Холмар Ейолфсон, 6.Ивайло Найденов, 10.Ривалдиньо, 14.Богдан Вашчук, 20.Филипе Нашименто, 22.Нуно Рейш

Витоша: 1.Християн Василев, 2.Тодор Гочев, 6.Румен Гьонов, 11.Даниел Кутев (7010.Георги Амзин), 14.Четин Садула, 16.Радко Мутафчийски, 45.Григор Долапчиев , 80.Лъчезар Котев, 88.Ивайло Лазаров, 94.Михаил Милчев, 66.Иван Вълчанов
Резерви: 12.Николай Георгиев, 5.Венцислав Бонев, 7.Кристиян Кочилов, 9.Ангел Стоянов, 10.Георги Амзин, 18.Петко Цанков, 24.Георги Купенов

Най-интересното от мача:
1 - Начало на срещата.
3 - ГОООЛ! Левски повежда в резултата. Голмайстор е Давид Яблонски, който вкара с глава след центриране на Мариани от корнер.
15 - Левски държи инициативата в срещата, но положения пред двете врати липсват.
17 - Какъв шанс! Обертан направи страхотен рейд, след което подаде на Кабрал в наказателното поле, но холандецът се забави и изстрелът му бе спасен от Василев.
20 - Левски натисна Витоша и бързо-бързо стигна до две голови положения. Първо Станислав Костов стреля от границата на наказателното поле и Василев изби в корнер. При изпълнението му пък Давид Яблонски отново стреля с глава, но отново стражът на "тигрите" се намеси прекрасно.
31 - Даниел Кутев проби отдясно и отправи силен диагонален изстрел, но Полачек бе заел добра позиция и спаси.
35 - Иван Вълчанов се озова на стрелкова позиция и пробва да реализира от дистанция, но стреля над вратата.
40 - Какъв пропуск! Мариани пусна страхотен пас към Обертан, който бе сам в наказателното поле на Витоша, но французинът стреля встрани от вратата.
45 - Край на първата част.
––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
52 - ГОООЛ за Левски! Паулиньо проби в противниковата половина и подаде към Жерсон Кабрал, който шутира веднага от дъгата пред наказателното поле и вкара за 2:0.
54 - Долапчиев засече центриране от корнер и прати топката над вратата на "сините".
61 - Левски продължава да доминира, а Обертан центрира опасно в наказателното поле на "тигрите" от Бистрица, но нямаше кой да засече топката.
62 - ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Вратарят Християн Василев спаси дузпа на Паулиньо, който бе фаулиран преди това в наказатеното поле. Това бе първа дузпа за Левски през този сезон.
65 - ГОООЛ за Левски! Паулиньо изведе отляво Давиде Мариани, който побърза да подаде към Станислав Костов и нападателят направи разликата класическа - 3:0.
69 - Жерсон Кабрал бе оставен непокрит, но Хистиян Василев спаси удара му.
74 - ГОООЛ за Левски! Цветкович видя непокрития Костов, който от няколко метра засече топката във вратата за 4:0.
77 - Какъв пропуск! Фелипе Нашименто получи непокрит топката, но шутира от изгодна позиция над вратата.
83 - ГОООЛ за Витоша! Григор Долапчиев изпревари Аймен Белаид и с гръб към вратата преодоля Мартин Полачек за 4:1.
90+2 - Край на мача! Левски записа категорична победа с 4:1 и поведе в класирането.

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Неделчо Гаджалов