Левски постигна първа шампионатна победа през този сезон, след като се наложи с 2:0 над Витоша (Бистрица) в двубой от третия кръг.

Антонио Вутов изведе Левски още във втората минута, а четвърт час по-късно пропусна страхотен шанс да удвои. Сержиу Буш също се отчете с пропуск след половин час игра, но румънецът все пак зарадва феновете в 57-ата минута за 2:0.

Между 64-ата и 68-ата минута Мапуку пропусна да направи резултата 3:0 в полза на "сините", а малко след това Стефан Христов не успя да насочи топката във вратата на гостите след удар с глава от няколко метра.

В 72-ата минута феновете на Левски посрещнаха с аплодисменти новата звезда Габриел Обертан, който се появи в игра на мястото на Буш.

Французинът показа класа с няколко отигравания, но трудно намираше точната си позиция на терена и сменяше мястото си от фланга към зоната на централния нападател.

Обертан можеше да се разпише минути преди края, но пасът към него бе твърде силен и вратарят на Витоша стигна пръв до топката. В края бившият футболист на Манчестър Юнайтед проби по фланга и подаде към Прохазка, но ударът му срещна вратаря на гостите.

Победата нареди Левски на шестото място с 4 точки и мач по-малко , като "сините" не са допуснали гол от началото на сезона. Витоша пък е на предпоследно място с точка от три мача.

ЛЕВСКИ - ВИТОША 2:0
1:0 Антонио Вутов (2'), 2:0 Сержиу Буш (57')

Двубоят по минути:
1' Начало на мача.
2'  ГООООЛ за Левски! Антонио Вутов бележи, след като Панайотов му свали топката с глава във вратарското поле.
3'  Четин Садула стреля с глава, но малко над напречната греда.
17'  Уникален пропуск на Антонио Вутов, след като получи топката успоредно на голлинията, но вместо да я вкара във вратата, замахна и я спря, след което защитата на Витоша се намеси.
31'  Сержиу Буш проби по левия фланг, влезе в наказателно поле и стреля от малък ъгъл, но вратарят на Витоша се справи.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
57'  ГООООЛ за Левски! Сержиу Буш бележи с глава след центриране на Панайотов и рикошет в тялото на бранител на Витоша.
64'  Мапуку проби по дясното крило и отправи диагонален удар, но страни от гредата.
68'  Стефан Христов пропуска 100%-ово положение, след като Върбанов му отклони топката с глава на първа греда.
73' Новата звезда на Левски Габриел Обертан дебютира за тима, заменяйки Сержиу Буш.
82' Контраатака за Витоша, Стоянов стреля към близкия ъгъл, но ударът му е отбит в корнер.
87'  Извеждащ пас към Габриел Обертан, но подаването е твърде силно и французинът не стигна до топката.
90'  Хубав пробив на Обертан по лявото крило, върна към Прохазка, но ударът му срещна тялото на Християн Василев.
90+3 Край на мача и възгласи "Оставка!" по адрес на треньора на Левски!!!

ЛЕВСКИ: 21.Божидар Митрев, 4.Мики Орачев, 3.Димитър Пиргов, 19.Милош Цветкович, 30.Нелуц Рошу, 13.Жорди Гомес ( 99.Станислав Иванов), 15.Роман Прохазка, 71.Васил Панайотов, 25.Георги Ангелов, 8.Антонио Вутов  (10.Жуниор Мапуку), 9.Серджиу Буш  (32.Габриел Обертан)
Резерви: 24.Александър Любенов, 7.Франсис Нар, 6.Ивайло Найденов, 75.Алекс Боримиров

ВИТОША: 97.Християн Василев, 2.Тодор Гочев, 3.Йордан Върбанов, 7.Кристиян Кочилов, 17.Михаил Петров, 6.Румен Гьонов, 88.Ивайло Лазаров, 24.Николай Христозов, 14.Четин Садула(8.Стефан Христов), 45.Григор Долапчиев ( 9.Ангел Стоянов), 25.Пол Отофе (11.Даниел Кутев)
Резерви: 1.Михаил Иванов, 30.Илиян Попов, 4.Кристиян Узунов, 77.Даниел Пеев

Стадион: VIVACOM Арена - Георги Аспарухов
Съдия: Николай Йорданов