Левски победи Славия с 2:0 на "Георги Аспарухов" в най-старото столично дерби и се върна на върха във временното класиране. Селекционерът на националния ни тим Петър Хубчев изгледа срещата от трибуните. Станислав Костов (27, 50) вкара и двата гола за успеха на "сините", които спечелиха втори пореден столичен сблъсък след този срещу ЦСКА (1:0) миналата седмица.

Началото на мача бе динамично с атаки и към двете врати, като още в 5-ата минута Йомов центрира опасно отдясно в пеналта на "сините" и Мицански се опита да отиграе акробатично със задна ножица, но прати топката в аут. Три минути след това Андреа Христов от гостите изпълни фаул, а след това Галин Иванов центрира, но топката не намери никой от неговите съотборници.

Постепенно домакините взеха инициативата и в 18-ата минута можеха да поведат, след като Габриел Обертан шутира опасно и Стергиакис спаси, а секунди след това Костов подаде към Паулиньо, който отправи удар и спечели само корнер след намеса на Христов. „Сините“ все пак взеха гол аванс в 27-ата минута, когато Станислав Костов получи топката пред наказателното поле и след самостоятелен пробив се разписа за 1:0.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Гостите отвърнаха с удар на Галин Иванов четири минути след това, но Полачек спаси. До края на първата част и Мицански опита късмета си от далечна дистанция, но неточно покрай вратата на Полачек.

Пет минути след паузата Станислав Костов вкара втори гол, след като получи пас от Яблонски и не остави шансове на Стергиакис за 2:0. Левски можеше да довърши съперника четири минути по-късно, но Стергиакис спаси удар от фаул на Кабрал.

„Сините“ диктуваха случващото се на терена и Славия застраши вратата им само с далечен и неточен шут на Мицански. Стергиакис пък още веднъж се намеси решително и изби в корнер след шут от фаул на Кабрал, а след това и Яблонски не намери целта с глава.

До края на мача футболистите на Славиша Стоянович продължиха да доминират и без проблеми спечелиха трите точки, с които се върнаха на върха.

Левски отново е лидер с 28 точки и 2 повече от шампиона Лудогорец и 3 пред ЦСКА. Славия е на десето място с 13 точки.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

Левски - Славия 2:0
1:0 Станислав Костов (27), 2:0 Станислав Костов (50)

Съставите
Левски: 1.Мартин Полачек, 4.Иван Горанов, 5.Холмар Ейолфсон , 7.Паулиньо (4614.Богдан Вашчук), 11.Антъни Белмонт (818.Давиде Мариани), 19.Милош Цветкович, 23.Хали Тиам, 26.Йерсон Кабрал, 28.Давид Яблонски, 29.Станислав Костов (9020.Филипе Нашименто), 32.Габриел Обертан
Резерви: 89.Николай Кръстев, 3.Аймен Белаид, 8.Давиде Мариани, 14.Богдан Вашчук, 20.Филипе Нашименто, 22.Нуно Рейш, 99.Станислав Иванов
Треньор: Славиша Стоянович

Славия: 32.Антониос Стергиакис, 3.Тейнур Марем , 55.Андреа Христов, 38.Милен Гамаков, 23.Владислав Узунов, 35.Георги Йомов, 33.Галин Иванов (6620.Филип Кръстев), 10.Янис Карабельов, 17.Момчил Цветанов (7711.Кристиян Пешов), 7.Милчо Ангелов, 22.Илиан Мицански (869.Цветелин Чунчуков)
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 16.Александър Златков, 11.Кристиян Пешов, 37.Стефан Ашковски, 71.Тони Иванов, 9.Цветелин Чунчуков, 20.Филип Кръстев
Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Драгомир Драганов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
3 - Кабрал центрира от фаул в наказателното поле на "белите", но е отсъдена засада на Яблонски.
5 - Йомов центрира опасно отдясно в пеналта на "сините" и Мицански се опита да отиграе акробатично със задна ножица, но прати топката в аут.
8 - Андреа Христов от гостите изпълни фаул, а след това Галин Иванов центрира, но топката не намери никой от неговите съотборници.
11 - Станислав Костов шутира неточно към вратата на Славия.
12 - Цветанов от гостите центрира от корнер, но защитниците на Левски се справиха със ситуацията.
14 - Фалцово центриране на Кабрал от фаул, но топката излезе в аут.
17 - Опасно центриране на Цветкович в наказателното поле на Славия, където бранител игра с глава в последния момент и изчисти.
18 - Габриел Обертан шутира опасно и Стергиакис спаси, а секунди след това Костов подаде към Паулиньо, който отправи удар и спечели само корнер след намеса на Христов.
27 - ГОООЛ за Левски! Станислав Костов получи топката пред наказателното поле и след самостоятелен пробив се разписа за 1:0.
31 - Полачек отрази удар на Галин Иванов от гостите.
37 - Йомов центрира в наказателното поле на "сините", но топката не стигна до негов съотборник.
42 - Кабрал центрира от фаул в пеналта на "белите" и съдията отсъди нарушение в атака на Ейолфсон, който игра с ръка.
45 - Илиян Мицански шутира неточно от далечна дистанция.
45+2 - Край на първата част!
..................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - ГОООЛ за Левски! Станислав Костов вкара втори гол, след като получи пас от Яблонски и не остави шансове на Стергиакис за 2:0.
58 - Жерсон Кабрал шутира опасно от фаул и Стергиакис спаси, избивайки в корнер.
68 - Силен и неточен удар на Мицански от далечно разстояние.
72 - Жерсон Кабрал стреля от пряк свободен удар и Стергиакис отново спаси.
73 - От последвалия корнер топката стигна до Давид Яблонски, който игра с глава и я прати в аут.
80 - Обертан центрира от пряк свободен удар, но "белите" се справиха.
82 - Иван Горанов проби по лявото крило и центрира по земя към Станислав Костов, който не успя да отиграе топката.
84 - Стергиакис направи страхотно спасяване след удар на Кабрал от близка дистанция, а при добавката Обертак прати топката над вратата.
90+2 - След центриране от корнер Ейолфсон стреля с глава, но вратарят на Славия спаси.
90+3 - Край на мача! Левски спечели с 2:0 и се върна на върха.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия