Лудогорец разби с категоричното 10:0 Монтана в мач от 22-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двата отбора премериха сили на изкуствения терен в комплекса "Гнездо на орли". Домакините бяха пълни господари, а за гостите това беше поредната тежка загуба. Само преди два кръга Монтана падна с 1:20 от Левски, а след 22 мача до момента има баланс от 1 победа, 1 равенство и 18 загуби при голова разлика 14:107.

През първото полувреме юношите на Лудогорец, водени от треньора Стефан Славов, отбелязаха три попадения. Техни автори станаха Станислав Пемперски, Хидает Хюсеин и Калоян Симеонов, съответно във втората, 19-ата и 37-ата минути.

През втората част "орлите" добавиха цели 7 попадения. Хидает Хюсеин оформи хеттрик, след като реализира в 55-та и 82-та минута. Стефан Статев се разписа в 62-та и 75-та минута, а Калоян Симеонов, Георги Николов и Стилиян Спасов  съответно в 57-та, 70-та и 85-та минута.

"Съперникът определено не показа големи достойнства в играта си и победата ни бе закономерна и напълно заслужена. Можехме да отбeлежим и повече голове, но не винаги бяхме достатъчно концентрирани при последния пас и завършващия удар. Дано продължаваме да играем все така убедително и резултатно", коментира Стефан Славов.

Лудогорец е пети в класирането с 44 точки. Лидерът Ботев (Пловдив) има 57. Втори е Левски с 53, следват ЦСКА и Септември (София) с по 48.

Съставът на Лудогорец U17: Дамян Христов, Иво Ангелов, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Анастас Пемперски, Даниел-Виктор Кънчев, Петър Георгиев, Стефан Статев, Георги Николов, Хидает Хюсеин, Калоян Симеонов (Мартин Петков, Димитър Михалев, Стилиян Спасов, Георги Маджаров).