Арда (Кърджали) постигна победа с 5:3 срещу отбора на Шахтьор (Донецк) до 21 години. Контролата беше последна за тима на Стойчо Стоев от подготвителния лагер в Турция.

Срещата предложи доста попадения, както и няколко греди. Привлеченият под наем от Левски Ивайло Найденов дебютира с гол. Юношата на "сините" се разписа за 2:0 в 12-ата минута, след като още в четвъртата Веселин Марчев бе открил резултата. В 30-ата отново Марчев бе точен - 3:0.

Юношите на украинския гранд намалиха до 3:2 чрез Крискив в 43-ата минута и Кашук в 65-ата.

Иван Коконов покачи на 4:2 малко след втория гол на Шахтьор, а в 72-ата Мудрик се разписа за 4:3. Крайното 5:3 оформи Димитър Законов в 81-ата   десет минути преди поселдния десетина минути преди края на мача.

Арда записа три победи, три загуби и едно равенство на лагера в Турция. Днес Стойчо Стоев и играчите му се прибират в България, а от понеделник (18 февруари) започва подготовката за първия мач от първенството на Втора лига. На 23 февруари от 14:30 часа на "Арена Арда" приемат Литекс.