Берое и Лудогорец направиха равенство 1:1 в мач от предпоследния кръг на Първа лига. Гостите от Разград, които отдавна си осигуриха шампионската титла, излязоха предимно с резерви и млади таланти от школата.

Един от тях – Денислав Александров, вкара красив гол в 65-ата минута, с който Лудогорец поведе в Стара Загора. Футболистът получи вляво в наказателното поле и с хубав фалцов удар прати топката първо в гредата, а след това и във вратата на Перниш.

Две минути след това Мартин Камбуров реализира поредния си гол. Негруц намери голмайстора на 5-6 метра пред голлинията и последва изравнително попадение за крайното 1:1.

Първото полувреме неп редложи кой знае колко интересни ситуации. В първите десет минути на втората част вратарят на Берое се намеси два пъти – след удар на Лукас Саша и Швиерчок. След това, в 63-ата минута, Доминик Янков от Лудогорец уцели гредата зад вратата на Перниш.

Последваха двата гола – по един в двете врати, а след това треньорите направиха смени, с което играта се понакъса. В добавеното време Берое орагнизира не лоша атака, но до попадение не се стигна.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
13 - ПРЯК свободен удар за Берое, Камбуров стреля, но над вратата
20 - Денислав Александров имаше шанс да намери Швиерчок след хубава атака отдясно. Центрирането обаче бе високо и прехвърли всички в наказателното поле
23 - ОПАСНОСТ пред вратата на Лудогорец. Камбуров овладя в наказателното поле, подаде към Райнов, който обаче вместо да стреля реши да връща паса и всичко пропадна
27 - Доминик Янков от Лудогорец стреля от дъгата на наказателното поле, Перниш изби с крак
36 - Милен Желев центрира отдясно, топката попадна в другия край на наказателното поле, където Бригидо бе оставен непокрит и стреля, но неточно
45 - край на първото полувреме
--------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
51 - СПАСЯВАНЕ на Перниш след удар на Лукас Саша
63 - ГРЕДА за Лудогорец, след удар на Доминик Янков
65 -  ГОЛ за Лудогорец, голмайстор Денислав Александров. Той получи топката вляво на наказателното поле и с хубав фалцов удар прати топката във вратата
67 -  ГОЛ за Берое, голмайстор Мартин Камбуров. Негруц подаде към Камбуров, който от 5-6 метра възстанови равенството
78 -  жълт картон за Борислав Цонев (Берое)
78 -  жълт картон за Форстър (Лудогорец)
90+3 -  жълт картон за Швиерчок (Лудогорец)
90+4 - край на мача

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
0:1 Денислав Александров (65), 1:1 Мартин Камбуров (67)

Берое<br />(Стара Загора)БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 15.Георги Динков, 3.Милен Желев (59  21.Серджиу Негруц), 11.Иван Бандаловски, 2.Павел Виданов, 18.Рубен Бригидо (87  13.Емин Ахмед), 10.Борислав Цонев , 20.Матеус Леони, 7.Мартин Райнов, 16.Марко Адамович (85  13.Никола Гавов), 9.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 28.Веселин Пенев, 13.Никола Гавов, 13.Емин Ахмед, 11.Драгош Фирцулеску, 21.Серджиу Негруц, 71.Антон Карачанаков
Треньор: Александър Томаш

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 25.Цветомир Панов, 2.Рафаел Форстър , 55.Георги Терзиев, 37.Венцислав Керчев, 64.Доминик Янков (80  72.Ерол Дост), 8.Светослав Ковачев (90+2  Томас Цвятков), 44.Яцек Горалски, 8.Лукас Саша, 40.Денислав Александров  (70  45.Ивайло Климентов), 70.Якуб Швиерчок
Резерви: 69.Дамян Дамянов, 87.Преслав Петров, 45.Ивайло Климентов, 53.Лъчезар Ковачев, 72.Ерол Дост, 34.Олег Димитров, 97.Томас Цвятков
Треньор: Димитър Димитров

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Валентин Железов
Жълти картони: Борислав Цонев (Берое); Рафаел Форстър, Якуб Швиерчок (Лудогорец)

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация