ЦСКА постигна класическа победа с 3:0 в домакинството си на Етър от 12-ия кръг на Първа лига. Двубоят беше първи за "червените" след закупуването на емблемата на клуба, което превърна срещата в още по-голям празник и на трибуните присъстваха хиляди зрители. Сектор "Г" беше изпълнен до краен предел, а феновете бяха зарадвани от любимците си с победа. Тя дойде след голове на Божидар Чорбаджийски, Жоржиньо и Кирил Десподов, който се включи като резерва.

След заслужената победа ЦСКА събра 28 точки, изравнявайки се с Левски, който има също толкова. Лидер с 29 е Лудогорец, като интригата за шампионската титла се завързва много жестоко.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Избраниците на Нестор Ел Маестро доминираха през по-голямата част от мача и единствената въпросителна беше с каква голова разлика ще спечелят. В 28-ата минута Божидар Чорбаджийски хвърли в екстаз хилядите по трибуните, откривайки резултата. Защитникът се извиси в наказателното поле на Етър и засече топката с глава след центриране на Тиаго Родригес от корнер - 1:0.

Чорбаджийски и капитанът Николай Бодуров бяха единствените двама българи, на които Ел Маестро заложи от първата минута. По-късно като резерва се включиха още Кристиян Малинов и Кирил Десподов.

Само секунди след откриването на резултата ЦСКА можеше да удвои, но Рубен Пинто пропусна сам срещу Христо Иванов, отправяйки слаб удар, който вратарят на Етър спаси.

"Червените" стигнаха до 2:0 в 50-ата минута, когато страхотен гол вкара Жоржиньо. Нападателят на гостите Флорент Боджадж отби с глава центриране от фаул, а топката попадна право на крака на играча на домакините пред наказателното поле, откъдето той отправи мощен изстрел, реализирайки в долния ляв ъгъл на Христо Иванов.

Добрата преднина успокои "армейците", което значително намалиха оборотите. Все пак ЦСКА съумя да вкара и трето попадение. В 84-ата минута резервата Десподов отбеляза отблизо след подаване на Евандро, който също се включи като смяна.

След петата загуба от началото на първенството воденият от Красимир Балъков Етър заема деветото място с 15 точки.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

ЦСКА - ЕТЪР 3:0
1:0 Божидар Чорбаджийски (28), 2:0 Жоржиньо (50), 3:0 Кирил Десподов (84)

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
6 - Пропуск на гостите. Румен Руменов изведе Флорент Боджадж, който беше изпуснат от отбраната на ЦСКА в наказателното поле, но не успя да вкара, а и беше маркирана засада.
13 - Удар на Боджадж, Черниаускас спаси.
28  ГОООЛ! Божидар Чорбаджийски хвърля в екстаз хилядите по трибуните - 1:0! Защитникът се извиси в наказателното поле на Етър и засече топката с глава след центриране на Тиаго Родригес от корнер.
30  Рубен Пинто се озова сам срещу Христо Иванов, но нанесе слаб удар, който не затрудни стража на гостите.
45 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
48  Първи жълт картон в мача, получава го Георги Сърмов.
50  ГОООЛ! Страхотно попадение на Жоржиньо, ЦСКА повежда с 2:0. Боджадж отби с глава центриране от фаул, а топката попадна право на крака на играча на "червените" пред наказателното поле, откъдето той отправи мощен изстрел, реализирайки в долния ляв ъгъл на Христо Иванов.
54 - Мауридес преодоля Артюнин като мушна топката между краката му, стреля силно, но над вратата.
65  Eл Маестро заменя Мауридес с Кирил Десподов.
69  Красимир Балъков пуска Ерик Почански в игра, Велко Батрович излиза.
76  Едвин Джеси отстъпва място на Евандро.
76  Tиаго Родригес пропусна да отбележи с глава.
80  Иван Петков влиза в игра за Етър, Румен Руменов е сменен.
82  Рубен Пинто отстъпва мястото си на Кристиян Малинов.
84  ГОООЛ! 3:0 за ЦСКА след гол на Десподов! Евандро се пробори за топката и проби до аутлинията, откъдето я върна към връхлитащия Десподов, който отблизо матира Христо Иванов.
88  Крум Стоянов заменя Венци Василев.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2 - Край на мача. ЦСКА победи Етър с 3:0.

CSKA Sofia
ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 21. Борис Секулич, 5. Николай Бодуров (к), 4. Божидар Чорбаджийски , 25. Стивън Перейра, 6. Рубен Пинто (82  15.Кристиян Малинов), 16. Жанио Бикел, 8. Едвин Джеси (76  10.Евандро), 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо , 9. Мауридес (65  19.Кирил Десподов )
Резерви: 1. Данте Стипица, 14. Ангел Лясков, 23. Александър Дюлгеров, 15. Кристиян Малинов, 11. Станислав Манолев, 19. Кирил Десподов, 10. Евандро
Треньор: Нестор Ел Маестро

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 14.Иван Скерлев, 3.Артьом Артюнин, 21.Венцислав Василев (88  25.Крум Стоянов), 30.Димо Атанасов, 5.Георги Сърмов , 6.Аласана Мане, 10.Велко Батрович (69  92.Ерик Почански), 8.Румен Руменов (80  9.Иван Петков), 11.Даниел Младенов, 88.Флорент Боджадж
Резерви: 12.Анатоли Господинов, 92.Ерик Почански, 99.Жилсон Силва, 73.Иван Стоянов, 25.Крум Стоянов, 17.Чавдар Ивайлов, 9.Иван Петков
Tреньор: Красимир Балъков

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Владимир Вълков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия