Локомотив (Пловдив) постигна втора победа на лагера в Турция - 2:0 срещу унгарския Бекешчаба. Звездите Емил Гъргоров и Мартин Камбуров отбелязаха попаденията за тима на Христо Колев.

Последният в Унгария не затрудни по никакъв начин "смърфовете", които имаха възможност да запишат по-изразителна победа. Пропуски обаче направиха Камбуров, Бирсент Карагерен, Веселин Марчев и Дани Кики.

Локомотив започна в състав без ветераните Ванчо Траянов и Камбуров, които са наказани за първата среща от "А" група с "Ботев".

Първото попадение във вратата на Бекешчаба падна в 29-ата минута, когато Гъргоров вкара след хубава атака отляво, при която Крум Стоянов асистира на Бадема.

В началото на втората част Бащата пусна в игра Кавдански, Камбуров и Траянов. Опитният реализатор отбеляза в 64-ата минута, което е негов първи гол в подготовката. Пламен Крумов изведе Марчев, който центрира отдясно, Карагерен прескочи топката, която стигна до Камбуров, като нападателят с едно докосване удвои - 2:0.

Съставът на Локомотив (Пловдив): Александър Витанов, Пламен Крумов (Стефан Йефтовски), Кирил Котев (46-Мартин Кавдански), Александър Тунчев (70-Николай Димитров), Крум Стоянов(Попов), Стефан Велев (46-Ванчо Траянов), Мартин Райнов (65-Георги Вълчев), Веселин Марчев (65-Дани Кики), Бирсент Карагерен (Велковски), Емил Гъргоров (65-Зоран Балдовалиев), Гай Мансур (46-Мартин Камбуров)