Лудогорец и Берое завършиха наравно 1:1 в интригуващ мач от последния кръг на "А" група, след който разградчани получиха извоюваната предсрочно четвърта шампионска титла и златните си медали. Тимът на Петър Хубчев пък за първи път в историята стана вицешампион на България, завършвайки втори с равни точки с Локомотив (София) - по 55. В преките мачове обаче предимството е на Берое, който се окичи със среброто и ще играе в Лига Европа, докато "железничарите" "изгоряха", след като с ЦСКА останаха без лиценз за евротурнирите.

На "Лудогорец Арена" Станислав Костов даде преднина на Берое, разписвайки се в 66-ата минута. Нападателят наказа Георги Аргилашки след асистенция на Антон Огнянов. И двамата се включиха като резерви. Първо Хубчев трябваше да прави принудителна смяна още в 17-ата минута заради контузия на Салим Керкар. Тогава в игра влезе Костов, а по-късно от пейката се включи и Антон Огнянов.

Младият вратар на Лудогорец Георги Аргилашки пък днес направи дебют в "А" група. Стражът се отчете с няколко отлични прояви в срещата с Берое, който атакуваше повече, преследвайки победата. Дебют за шампионите записа и юношата на клуба Веселин Любомиров, на когото Георги Дерменджиев даде шанс за изява в края, включвайки го на мястото на Абел Анисе.

Празникът на "Лудогорец Арена" не мина и без съдийска грешка. В края на мача реферът Георги Кабаков подари дузпа на домакините. Вратарят на Берое Илко Пиргов пресрещна Върджил Мисиджан, но въпреки че игра според правилата, избивайки топката, достигайки първи до нея, Кабаков отсъди дузпа. При ситуацията дори можеше да бъде маркиран фаул срещу вратаря на гостите, но решението на съдията беше друго. От бялата точка 1:1 направи националът Христо Златински и по този начин Лудогорец се размина със загуба в последния си мач от сезона, в който извоюва четвърта поредна шампионска титла.