Пловдивските Ботев и Локомотив сътвориха истинско дерби с голове, положения, много емоции и напрежение, страхотни агитки, димки, нахлул фен и дори кръв. Срещата от първи кръг на новата Първа лига се игра на стадион "Лазур" и завърши при резултат 1:1. Дани Кики бе точен за Локо, докато за символичния домакин Ботев се разписа Иван Стоянов.

Двата тима се втурнаха в атаки от първата минута, а още в четвъртата Локомотив имаше претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от съдията Ивайло Стоянов.

Умбарев се отчете с пропуск пред вратата на Ботев, а пред отсрещната Паоло затрудни максимално Пиргов.

През първата част срещата бе спряна за минути, след като феновете ан Ботев хвърлиха димки около тъчлинията.

В края на тази част Камбуров и най-вече Марчев се отличиха с пропуски.

В началото на второто полувреме срещата отново бе прекъсната заради димки от агитката на Ботев. "Канарчетата" пък пропиляха страхотен шанс за гол, а в ответната атака Локо поведе.

В 66-ата минута Симеон Райков овладя добре топката в наказателното поле, стреля силно, но Георгиев изби. Топката се върна към точката на дузпата, където Дани Кики стреля, кълбото рикошира и влезе в мрежата на Ботев!

Иван Стоянов получи тежък удар с лакът, след който се отвори аркада под окото му. въпреки това точно той бе в прегръдките на своите съотборници в 75-ата минута, когато бе изведен зад отбраната и преодоля лесно вратаря на Локомотив за 1:1. Повторенията обаче показаха, че нападателят на Ботев е бил в засада.

Веднага след попадението пък фен на "канарчетата" нахлу на терена и едва бе заловен и озаптен от полицаите. След извеждането му дикторът на стадиона предупреди, че срещата ще бъде прекратена при ново нахлуване на привърженик.

Последната  възможност бе пред Мартин Райнов, който обаче от 5 метра не успя от въздуха да намери очертанията на вратата.

В крайна сметка дербито на Пловдив завърши при резултат 1:1.

Ботев - Локо (Пловдив) 1:1
0:1 Дани Кики (66), 1:1 Иван Стоянов (75)

Срещата по минути - ТУК!

117.JPGБотев: 22.Георги Георгиев, 2.Цветомир Панов, 25.Крум Стояновjalt.jpg(smqna.jpg74-71.Милен Кикарин), 18.Радослав Терзиев, 16.Стенио дос Сантос, 7.Фелипе Бризола jalt.jpg , 8.Тодор Неделев, 10.Серкан Юсеин (smqna.jpg74- 9.Асен Чандъров), 73.Иван Стоянов, 10.Жоао Пауло, 45.Наско Милев (smqna.jpg46- 15.Костадин Стоянов)
Резерви: 21.Мартин Димитров, 71.Милен Кикарин, 5.Кристиан Димитров, 15.Костадин Стоянов, 14.Меледже Омнибес, 11.Милко Георгиев, 9.Асен Чандъров
Треньор: Николай Костов

loko_plovdiv_1.JPGЛокомотив:  28.Илко Пиргов, 14.Иван Горанов, 6.Кирил Котев, 71.Пламен Крумов, 15.Димитър Везалов, 17.Ванчо Траянов jalt.jpg , 18.Мартин Райнов, 39.Парвизджон Умарбаев ( smqna.jpg 56- 9.Дани Кики ), 10.Веселин Марчев (smqna.jpg86- 93.Аймен Суда), 11.Мартин Камбуров, 13.Симеон Райков (smqna.jpg76- 27.Димо Бакалов)
Резерви: 24.Александър Любенов, 29.Ясин Амриуи, 7.Георги Вълчев, 9.Дани Кики, 21.Бирсент Карагерен, 27.Димо Бакалов, 93.Аймен Суда
Треньор: Илиян Илиев