Истински спектакъл си спретнаха Етър (Велико Търново) и Септември (София) на старта на пролетния сезон в Първа Лига. Етър поведе с 3 попадения преди почивката, а Септември ги навакса за 14 минути през второто полувреме.

Началото на мача не даваше индикации, че в двубоя ще паднат много голове, а напротив, играта се водеше предимно в центъра на терена, като липсваха опасности и пред двете врати. Така се стигна до 19-ата минута, в която Етър поведе в резултата след гол на Даниел Младенов, който направи добавка на отразен удар на Аласана Мане.

Чак в 31-ата минута падна второто попадение, а негов автор бе Иван Петков, който се възползва от разбъркване в наказателното поле и отбеляза.

Минута преди да свърши първото полувреме Велко Братович направи резултата класически и така двата отбора се прибраха на почивката при резултат 3:0 за домакините.

Второто полувреме започна вихрено, като в 58-ата минута Септември получи много спорна дузпа, от която точен бе Мартин Тошев. Само 4 минути по-късно гостите върнаха още едно попадение чрез Крис Гади. В 72-ата минута крахът за Етър бе пълен, след като Мартин Тошев върна и третия гол пасив на своя отбор, за да оформи крайния резултат 3:3.

След този резултат Етър остава на 12-о място с 19 точки, а Септември е 10-и с 24 пункта.

Следващата седмица "виолетовите" гостуват на Берое в мач от Първа лига, а септемврийци са домакин на Левски.
ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2017/2018
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Етър (Велико Търново) - Септември (София) 3:3
1:0 Даниел Младенов (19), 2:0 Иван Петков (31), 3:0 Велко Братович (44), 3:1 Мартин Тошев (58 - дузпа), 3:2 Крис Гади (62), 3:3 Мартин Тошев (72)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
11 - Играта се води предимно в центъра на терена, като липсват опасности и пред двете врати
19 - ГОООЛ! Етър повежда в резултата. Даниел Младенов вкара топката във вратата на гостите, след като направи добавка на отразен удар на Аласана Мане.
29 -  Прекрасен пас в наказателното поле от Мане за Братович, но черногорецът се размина с топката.
31 -  ГОООЛ! Етър прави резултата 2:0. Иван Петков се възползва от разбъркване в наказателното поле и отбеляза.
44 - ГОООЛ! Етър прави резултата класически. Велко Братович засече с глава прекрасно центриране на Георги Пашов, за да направи резултата 3:0.
45 - Край на първото полувреме.
––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
57 -  Георги Пашов извърши нарушение срещу Мартин Тошев, а съдията свири дузпа.
58 -  ГОООЛ! Септември връща едно попадение. Точен от бялата точка е Мартин Тошев.
62-  ГОООЛ! Септември намалява изоставането си на 1 гол. Автор на гола е Крис Гади, който засече хубаво центриране с глава.
65 -  Опасно положение пред вратата на Септември. Велко Братович излезе сам срещу вратаря на гостите, но не успя да отбележи
72 - ГОООЛ! Септември изравни резултата! Мартин Тошев успя да направи добавка след удар на негов съотборник.
90 - Край на мача. Двата отбора поделят точките.

ЕтърЕТЪР: 12.Денис Гргич, 6.Георги Пашов, 21.Венцислав Василев, 16.Пламен Гълъбов, 30.Димо Атанасов, 5.Георги Сърмов - К, 25.Аласана Мане (63  20.Яни Пехливанов), 8.Румен Руменов, 11.Даниел Младенов (77  73.Иван Стоянов), 70.Велко Братович, 9.Иван Петков(68  92.Ерик Почански)
Резерви: 1.Христо Иванов, 14.Иван Скерлев, 17.Чавдар Ивайлов, 22.Никола Колев, 92.Ерик Почански, 20.Яни Пехливанов, 73.Иван Стоянов
Старши треньор: Красимир Балъков

СептемвриСЕПТЕМВРИ: 21.Янко Георгиев, 10.Асен Чандъров (4616.Антони Иванов), 8.Борис Галчев - К, 6.Елтън Рейс, 11.Иван Тилев(74  7.Меледже Омнебес,), 25.Иван Веселинов, 19.Крис Гади, 9.Мартин Тошев, 4.Мики Орачев, 22.Фабиано Алвеш, 14.Янко Сандански
Резерви: 1.Валентин Галев, 16.Антони Иванов, 15.Васил Добрев, 7.Меледже Омнебес, 13.Мирослав Будинов, 5.Петър Генчев, 23.Станислав Маламов
Старши треньор: Николай Митов

Съдия: Драгомир Драганов
Стадион: “Ивайло”