ЦСКА 1948 постигна много важна победа по пътя към Първа лига. "Червените" спечелиха с 1:0 гостуването на Лудогорец II в Разград в среща от 21-ия кръг. Андон Гущеров, известен с прякора Неймар от Симитли, се превърна в герой за столичани. Нападателят отбеляза единственото попадение в мача - в 70-ата минута.

Така ЦСКА 1948, който е трети в класирането, доближи на 7 точки Монтана и изпревари с една четвъртия Арда. Тимът от Кърджали гостува утре в Горна Оряховица на местния Локомотив. Лудогорец II остава на 14-ата позиция.

Лудогорец II: Даниел Наумов (капитан), Илкер Будинов (85 - Георги Вълчев), Ивайло Климентов, Ерол Дост, Иван Йорданов, Олег Димитров, Преслав Петров, Дейвид Рибейро, Методий Стефанов (74 - Хюсеин Хюсеинов), Димитър Илиев, Димитър Митков (55 - Цветослав Петров)

ЦСКА 1948: Емил Михайлов, Александър Александров, Апостол Попов (капитан), Богомир Дяков, Димо Атанасов, Янко Сандански, Мариян Огнянов, Чавдар Ивайлов (90+1 - Айкут Рамадан), Илия Петков (46 - Спас Георгиев), Андон Гущеров, Денислав Александров (52 - Радой Божилов)

ВТОРА ЛИГА - 21 КРЪГ

16 март 2019 г. (събота), 15:30 часа
Монтана - Добруджа (Добрич) 1:2
1:0 Владимир Айтов (11), 1:1 Кристиян Григоров (37-дузпа), 1:2 Eтиен Кабобола (75)

Черноморец (Балчик) - Царско село 1:3
0:1 Луан Виана (19), 0:2 Георги Минчев (35-дузпа), 1:2 Валентин Йосков (56), 1:3 Пламен Тенев (87)

Локомотив (София) - Поморие 1:1
0:1 Бекир Расим (29), 1:1 Джихат Кямил (30)

Несебър - Ботев (Гълъбово) 0:0

Литекс - Струмска слава (Радомир) 2:0
1:0 Тонислав Йорданов (23), 2:0 Илиян Капитанов (34)

17 март 2019 г. (неделя), 15:30 часа
Лудогорец - ЦСКА 1948 0:1
0:1 Андон Гущеров (70)