След едногодишна пауза Нефтохимик се завръща при професионалистите. Днес бургаският тим победи като гост  Левски (Карлово) с 3:0, затвърждавайки предсрочно челната си позиция в Югоизточната Трета лига и мястото си във втория ешелон от следващия сезон.

„Шейховете“ не оставиха никакви шансове на домакините, въпреки тежкия терен, на който се игра срещата. Те поведоха в 30-ата минута с гол от дузпа на Цветан Филипов. През втората част с две попадения - в 53-та и 58-ма минута, Мирослав Радев оформи класическата победа в решаващия двубой.

В последния кръг от първенството Нафтата посреща Свиленград. Двубоят ще е на 31 май (петък), на стадион "Лазур".

Съставът на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Цветан Чахов, Атанас Ташолов, Стоян Калев, Георги Радев, Цветан Филипов, Цветомир Цонков (60-Боримир Карамфилов) , Мирослав Радев (60-Венцислав Славов), Стойко Иванов, Михаил Георгиев, Деян Христов (60-Кольо Чахов)
Резервен състав : Мартин Шейтанов, Кристиян Мирославов