Лидерът във Втора лига Ботев (Враца) завърши 2:2 с третодивизионния Банско в контрола, играна в столичния квартал Требич. Избраниците на Сашо Ангелов откриха резултата в 7-ата минута, когато големият талант на Левски Атанас Кабов засече центриране отдясно на Спас Георгиев. В 16-ата Иван Колев подаде на Петър Атанасов, който напредна през центъра, озова се сам срещу вратаря и покачи на 2:0.

Малко след това Банско върна един гол от пряк свободен удар, а в 38-ата тимът от зимния курорт изравни след центриране отдясно, при което бранителите на Ботев не се разбраха.

През втората част наставникът на врачани Сашо Ангелов направи много смени, което се отрази на качеството на играта.

Контролната среща беше последна за Ботев преди подновяването на първенството във Втора лига. Идната събота от 14:00 часа врачани гостуват на Нефтохимик в мач от 18-ия кръг.