Септември (София) постигна категорична победа с 5:1 над Черно море в мач от третия кръг на Първа лига. Футболистите на Николай Митов прегазиха "моряците", и то като гост на "Тича", тръгвайки си заслужено с трите точки. Над всички в срещата беше Крис Гади. Французинът блесна с хеттрик, а по веднъж точни бяха младоците Здравко Димитров и Асен Чандъров от дузпа. Почетното попадение за Черно море вкара Пламен Димов.

Само преди дни "моряците" се представиха силно в София - 2:2 с Левски, но днес неочаквано разочароваха феновете си, допускайки тежко поражение. Tо напомни за загубата с 1:4 точно от Септември преди почти година. И тогава Крис Гади вкара един от головете във вратата на Черно море. Днес французинът откри резултата още в петата минута. Гади се разписа с глава след отлично центриране на Александър Георгиев, който наскоро беше пратен от ЦСКА под наем в Септември до края на сезона.

В 41-ата минута младокът Здравко Димитров направи 0:2. Той се измъкна от двама защитници на Черно море, озова се сам срещу Макенджиев и прати топката в долния му десен ъгъл.

След почивката момчетата на Митов продължиха да доминират. В 58-ата минута Гади отново демонстрира отлична бързина, надбяга бранителите на Черно море и покачи на 0:3.

В 69-ата минута защитникът на домакините Пламен Димов отбеляза с глава, но до края на двубоя избраниците на Илиан Илиев повече не намериха верния път към вратата на Валентин Галев. В 83-ата минута Гади оформи хеттрика си, като този път му асистира Борис Галчев.

В третата минута на добавеното време съдията Николай Йорданов отсъди пресилена дузпа след чист шпагат на Пламен Димов. Реферът видя фаул срещу Здравко Димитров и посочи бялата точка. Асен Чандъров се разписа от наказателния удар и Септември спечели с 5:1.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

ЧЕРНО МОРЕ - СЕПТЕМВРИ 1:5
0:1 Крис Гади (5), 0:2 Здравко Димитров (41), 0:3 Крис Гади (58), 1:3 Пламен Димов (69), 1:4 Крис Гади (83), 1:5 Асен Чандъров (90+5-дузпа)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
* Първият съдийски сигнал се забави, тъй като Николай Йорданов накара Александър Георгиев да смени превръзката на ръката си, обвивайки я с бинт в подходящ цвят.
5  ГОООЛ! Септември поведе с гол на Крис Гади, който се разписа с глава след отлично центриране на Александър Георгиев.
17 - Жоржиньо нахлу опасно в наказателното поле на гостите, където бе спрен с чист шпагат от Георги Стоичков.
41  ГОООЛ! Отборът на Николай Митов удвоява аванса си - 0:2! Младокът Здравко Димитров се измъкна от опеката на двама защитници на Черно море, озова се сам срещу Макенджиев и прати топката в долния му десен ъгъл.
42 - Георги Божилов засече с глава, но покрай целта.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
58  ГОООЛ! Крис Гади подпечатва победата на Септември с втори гол! Футболистите на Николай Митов повеждат с класическото 3:0. Гади надбяга бранителите на Черно море и отново реализира във вратата на Макенджиев.
66 - Валентин Галев спаси удар на Георги Илиев.
69  ГОООЛ! "Моряците" намалиха резултата - 1:3! Защитникът Пламен Димов засече точно с глава центриране отдясно на Георги Илиев и отбеляза във вратата на Валентин Галев.
83  ГОООЛ! Крис Гади с хеттрик, Септември повежда с 4:1! Най-добрият в мача днес получи извеждащо подаване от Галчев и отново преодоля Макенджиев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3  ДУЗПА за Септември! Николай Йорданов видя нарушение на Пламен Димов срещу Здравко Димитров.
90+5
 ГОООЛ! Асен Чандъров бележи, реализирайки в долния ляв ъгъл на Макенджиев.
90+5 - Край на мача. Септември разби Черно море с 5:1.

ЧЕРНО МОРЕ: 88.Благой Макенджиев, 18.Атанас Зехиров, 70.Пламен Димов  , 27.Даниел Димов, 41.Юго Кононго, 38.Аристоте Фунду, 16.Петър Витанов (46  22.Мариян Огнянов), 21.Георги Илиев, 11.Жоржиньо (58  90.Мартин Минчев), 9.Мехди Фенуш (80  99.Дани Кики), 14.Георги Божилов
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 7.Ериксон Андраде, 22.Мариян Огнянов, 23.Илиас Хасани, 33.Мирослав Енчев, 90.Мартин Минчев, 99.Дани Кики
Tреньор: Илиан Илиев

СЕПТЕМВРИ: 1.Валентин Галев, 6.Александру Бенга, 24.Александър Георгиев , 8.Борис Галчев  (85  17.Димитър Костадинов), 15.Васил Добрев, 22.Георги Стоичков, 10.Асен Чандъров , 13.Здравко Димитров  , 20.Ишмаел Байду (74  9.Мирослав Будинов), 19.Крис Гади    , 26.Фабиано Алвеш (73  11.Иван Тилев)
Резерви: 12.Иван Василев, 7.Георги Русев, 17.Димитър Костадинов, 3.Иван Арсов, 25.Иван Стоянов, 11.Иван Тилев, 9.Мирослав Будинов
Треньор: Николай Митов

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация