Люлин и Урвич (Долни Пасарел) завършиха 2:2 в мач от 12-ия кръг в столичната АОГ – Юг. Пламен Готев откри за за домакините в 41-ата минута след бърза контратака и удар покрай вратаря Ивайло Цветков – 1:0.

Секунди преди почивката обаче таранът Александър Господинов изравни – 1:1.

Двата тима си размениха по един гол и през второто полувреме. Васил Василев се разписа за 2:1, а Даниел Димчев фиксира крайния резултат., пише vitoshanews.com.

За гостите игра синът на бившия национал Анатоли Нанков – Адриан.

Люлин остава пети във временното класиране с 19 точки, тимът от Долни Пасарел е девети с 11 т. Гостите могат много са съжаляват за изгубените точки, защото създадоха значително повече чисти голови положения от своя съперник, които бяха пропуснати с лекота.

Зрители на срещата се шегуваха, че мачът е бил доста по-стойностен от дербито в българския футбол в почти същия час между Левски и Лудогорец, което не блесна с особени качества, а и тимът от "Герена" беше напълно надигран.

Капитанът на Урвич Николай Стоянов за пореден мач остави сърцето си на терена
Снимки: Христо Йорданов/"Витоша Нюз"

В друг мач от кръга един от претендентите за първото място в групата – Гранит (Владая), би трудно при визитата си в Обеля с 1:0. Единственото попадение беше дело на капитана Теодор Тодоров.

Витоша (Бистрица) разгроми ФК 13 с 6:0, събра 30 точки и следва плътно водачите Железница (33) и Гранит (33).

ЛЮЛИН: И. Нинов, Г. Симеонов, И. Каменски, Г. Съркьов, М. Иванов, Д. Маджаров, Д. Иванов, Пл. Готев, В. Василев, Г. Маринов В. Маринов (С. Кубатов, М. Драганов, В. Соколов, М. Спасов, Г. Алексиев, Ю. Спасов, М. Ванев)
Треньор: Л. Тодоров

УРВИЧ (ДОЛНИ ПАСАРЕЛ): Ив. Цветков, М. Чакински, Р. Петров, В. Миланов, Д. Александров, Кр. Кузманов, М. Илков, Ан Нанков, А. Господинов, Д. Димчев, Н. Стоянов (Ем. Иванов, Кр. Грозданов, Д. Данев, И. Иванов, Н. Венев)
Треньор: Я. Белчев