Лудогорец демонстрира класа и при гостуването в Коматево, надигравайки Ботев с 4:2 в срещата от 31-ия кръг на Първа лига. За "орлите" това е 13-та поредна победа в първенството. След нея Лудогорец събра 81 точки и дръпна с 11 пред втория ЦСКА, който от 20:00 часа тази вечер гостува на Берое. Ботев остава пети с 46 точки.

Треньорите Николай Киров и Димитър Димитров направиха по няколко промени в съставите си за мача днес. Сред титулярите на Ботев бе младокът Милко Георгиев, който успя да открие головата си сметка в Първа лига. Лудогорец пък започна без Козмин Моци и Светослав Дяков, а Марселиньо дори не беше включен в групата за гостуването на Ботев, получавайки почивка от треньорския щаб.

Нападателите Кешерю и Свиерчок си свършиха работата, успявайки да се разпишат и днес. Двамата очевидно заформят много силен тандем.

"Канарчетата" и "орлите" и днес предложиха открит футбол, а феновете в Коматево станаха свидетели на голово шоу. През първата част паднаха четири гола, имаше и обрат. В 4-ата минута Диого Кампос даде преднина на Ботев, а в 23-ата Вандерсон изравни.

В 29-ата избраниците на Херо поведоха чрез Кешерю, но верните фенове на Ботев не след дълго отново бяха зарадвани. В 41-ата минута юношата на "жълто-черните" Милко Георгиев изравни с дебютното си попадение в официален мач за Ботев - 2:2.

В началото на втората част Димитър Димитров потърси промяна с включването на Светослав Дяков. Шампионите започнаха да надиграват домакини си и в 72-ата минута трудът им беше заслужено възнаграден. Украинският защитник Игор Пластун се извиси в наказателното поле и отбеляза с глава след центриране на Мисиджан от корнер - 2:3.

В 78-ата Свиерчок подпечата победата на Лудогорец. Резервата Джоди Лукоки беше изведен отдясно и с едно докосване центрира успоредно на голлинията към връхлитащия на скорост полски нападател, който я засече и я изпрати в мрежата на Даниел Кайзер - 2:4.

Малко преди края на двубоя Дяков получи червен картон след втори жълт и "орлите" доиграха срещата в намален състав.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

БОТЕВ - ЛУДОГОРЕЦ 2:4
1:0 Диого Кампос (4), 1:1 Вандерсон (23), 1:2 Клаудиу Кешерю (29), 2:2 Милко Георгиев (41), 2:3 Игор Пластун (73), 2:4 Якуб Свиерчок (78)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
4  ГОООЛ! Публиката в Коматево е на крака - 1:0 за Ботев! Диого Кампос откри резултата. Тодор Неделев центрира от фаул, бразилецът се измъкна от защитата на гостите и отблизо успя да се разпише в мрежата на Хорхо Броун.
11  Густаво пробва да удвои преднината на "жълто-черните", ударът му премина над вратата.
23  ГОООЛ! Шампионите изравниха чрез Вандерсон - 1:1! Бранителите на Ботев сбъркаха при изнасянето на топката, която попадна в Свиерчок. Полякът напредна и пусна пас към нахлуващия Вандерсон, който остана очи в очи със стража и реализира в долния десен ъгъл на Кайзер.
29
 ГОООЛ! Гостите стигат до пълен обрат - 1:2! Кешерю е точен! Нападателят бе изпуснат от бранителите и реализира с глава, след като засече центриране на Мисиджан.
33  Свиерчок бе близо до попадението, след като се пребори за топката с Терзиев и Филипов, но Кайзер се оказа последна преграда пред гола за поляка и изби удара му в корнер.
41  ГОООЛ! Ботев изравнява - 2:2! Густаво Aфонсо нахлу вдясно в наказателното поле на гостите и пусна пас към Кампос. Нападателят продължи с пета към младока Милко Георгиев, който реализира на празна врата.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Неделев отправи силен удар, топката прелетя над напречната греда.
64  Свиерчок вкара гол, който бе отменен поради засада. Полякът беше зад отбраната на Ботев след центриране на Натанаел отляво.
73  ГОООЛ! Лудогорец отново повежда - 2:3! Защитникът Игор Пластун се извиси в наказателното поле на домакините и отбеляза с глава след центриране на Мисиджан от корнер.
78
 ГОООЛ! Свиерчок отказва "канарчетата" - 2:4! Лукоки бе изведен отдясно и с едно докосване центрира успоредно на голлинията към връхлитащия на скорост полския нападател. Свиерчок се хвърли и засече в движение топката, отбелязвайки шестото си попадение през сезона в Първа лига.
88  ЧЕРВЕН КАРТОН за Светослав Дяков. Появилият се на смяна капитан на шампионите е изгонен за втори жълт картон.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец победи Ботев с 4:2.

БОТЕВ: 22.Даниел Кайзер, 28.Филип Филипов, 18.Радослав Терзиев , 3.Димитър Пиргов, 24.Лазар Марин, 6.Юлиано Алваро , 7.Фелипе Бризола, 26.Mилко Георгиев  (69  11.Кристиан Добрев), 93.Густаво Афонсо (77  20.Стивън Петков), 8.Тодор Неделев, 9.Диого Кампос  (71  29.Дуде Ндонгала)
Резерви: 99.Иван Чворович, 11.Кристиан Добрев, 14.Димитър Калчев, 16.Станислав Шопов, 20.Стивън Петков, 29.Дуде Ндонгала, 70.Пламен Димов
Tреньор: Николай Киров

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 6.Натанаел, 5.Георги Терзиев, 32.Игор Пластун , 8.Лукас Саша, 10.Густаво Кампаняро, 44.Яцек Горалски  (46  18.Светослав Дяков ), 93.Върджил Мисиджан, 88.Вандерсон  (75  92.Джоди Лукоки), 28.Клаудиу Кешерю  (79  25.Цветомир Панов), 70.Якуб Свиерчок
Резерви: 33.Ренан Сантос, 2.Рафаел Форстър, 30.Козмин Моци, 25.Цветомир Панов, 92.Джоди Лукоки, 18.Светослав Дяков, 4.Сисиньо
Треньор: Димитър Димитров

Коматево, "Футболен комплекс Ботев 1912"
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация