Етър надви Дунав с 2:0 в контрола, играна в Трявна. Мачът започна двуостро и още в 5-ата минута Цецо Тодоров се откъсна срещу вратата, но се забави с удара и бе застигнат от защитник. Станоев от Дунав пък стреля до десния стълб, а в следващата атака Карагарен шутира опасно до гредата.

Най-чистото положение за етърци бе в 27-ата минута, когато Тодоров бе изведен отлично срещу вратата и пусна на Кънев, който от чиста позиция стреля до гредата.

След почивката в игра и за двата отбора влязоха останалите футболисти, а играта стана още по-динамична. Етър поведе в 50-ата минута, когато Иван Стоянов напредна отдясно и намери Неделчев, който не успя да засече топката, но тя стигна до Тодор Колев, който я прати в мрежата – 1:0!

След гола русенци упражниха натиск и създадоха няколко опасни положения. В 58-ата минута красива комбинация завърши с удар на Диян Димов над гредата. Още по-чисто бе положението пред Мирослав Будинов, който бе изведен сам, но стреля край гредата. Нов опасен удар бе спасен от дебютиралия Христо Иванов.

След центриране отляво удар на Васев с глава мина над вратата, а за етърци опасен удар на Стоянов бе изваден от вратаря в корнер.

В 82-ата минута обаче Иван Стоянов с техничен пробив и завършващ удар окончателно реши мача в полза на „виолетовите“ – 2:0.

4 минути преди края на мача внезапно спря тока на стадион „Ангел Кънчев“ и реферът Г. Давидов свири край на мача.

Дунав: Конов, Хубчев, Милчев, Марен, Петков, Димов, Станоев, Костадинов, Шопов, Карагарен, Будинов (Добрев, Петров, Патев, Попадийн, Аяс, Митев, Васев, Георгиев)

Етър: Цанков, Ивайлов, Явор Генчев, Пехливанов, Тодоров, Атанасов, Кременлиев, Адамец, Станкев, Петков, Кънев (Иванов, Кямил, Минков, Колев, Стоянов, Скерлев, Николов, Апостолов, Неделчев, Ангелов)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка