Етър изпусна Берое на своя "Ивайло" след късна драма. "Виолетовите" завършиха 1:1 със "зелените", но определено момчетата на Красимир Балъков може да съжаляват повече за равенството, тъй като имаха по-добрите положения и надиграха своя съперник.

Срещата започна прекрасно за домакините, които стартираха с натиск. Той доведе до гол в 18-ата минута, когато се разписа Флорент Боджадж с прекрасен удар от дистанция - 1:0.

"Виолетовите" сякаш не се бяха задоволили от попадението, като продължиха да натискат своя съперник. Като по чудо обаче до втори гол не се стигна в 23-ата минута, когато на два пъти Батрович не успя да отбележи от прекрасни ситуации в наказателното поле на гостите. Освен тях с прекрасен изстрел се отчете и Боджад, но Перниш спаси.

Чак в края на полувремето Берое стигна до сериозно голово положение, като Цонев бе изведен чудесно от Камбуров, но изстрелът на бившия футболист на Левски бе спасен от Христо Иванов.

Второто полувреме вместо "зелените" да потърсят изравняване Етър продължи да играе по-добре.

В 63-ата минута Даниел Младенов се измъкна прекрасно от Матеус Леони в наказателното поле, но стреля в аут.

Така се стигна до 89-ата минута, в която сякаш от нищото Берое изравни. Борислав Цонев засече с глава центриране на Рубен Бригидо.

В последната минута на добавеното време Румен Руменов можеше да донесе трите точки на своя тим, но изпусна от чудесна позиция.

Така Етър събира 11 точки е осми в Първа лига. Гостите от Стара Загора пък са 4-и с шестнадесет пункта.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

ЕТЪР – БЕРОЕ 1:1
1:0 Флорент Боджадж (18), 1:1 Борислав Цонев (89)

Най-интересното от мача:
1 - Начало на срещата.
5 - Центриране на Вандерсон към Камбуров, който стреля с глава отблизо в аут.
18 - ГОООЛ! Етър открива резултата. Флорент Боджадж вкара прекрасен гол от далечна дистанция след пас на Даниел Младенов.
23 -  Поредица от положения пред вратата на Берое. На два пъти Велко Батрович не успя да вкара топката в мрежата на Перниш, а вратарят се намеси прекрасно и при страхотен шут на Боджадж.
30 - Шут на Минчев, топката се отбива в защитник на домакините и вратарят Иванов лови без проблеми.
45 -  Прекрасен извеждащ пас на Камбуров към Цонев, но изстрелът на последния бе спасен от Христо Иванов.
–––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Камбуров стреля с глава от границата на вратарското поле, но Иванов лови спокойно.
63 - Какъв шанс! Даниел Младенов се измъкна чудесно от Леони в наказателното поле, но стреля в аут от прекрасна позиция.